روغن توس

0
524

پیشگیری از عفونت‌های باکتریایی و قارچی از خواص بسیار مهم روغن توس است. ترکیباتی که در این مورد نقش دارند عبارتند از اسید سالیسیلیک و متیل سالیسیلات، که هر دو از ترکیبات ضدجرم و ضدباکتری شناخته‌شده در دنیای پزشکی و دارو می‌باشند. این دو ترکیب از پوست در برابر عفونت‌های باکتریایی و قارچی محافظت می‌کنند. در ادامه به سایر خواص روغن توس می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

روغن توس

کنترل دیابت

روغن توس به طور طبیعی یک محرک است. این روغن سیستم‌های عصبی، گردش خون، گوارشی و مجاری ادرار را تحریک می‌کند. روغن توس همچنین غدد درون‌ریز را تحریک می‌کند که باعث می‌شود تا آنزیم‌ها و هورمون‌های ضروری بیشتری ترشح شوند. این مورد می‌تواند برای کنترل بیماری‌هایی که با ترشح نامناسب هورمون‌ها در ارتباطند – از جمله دیابت که تولید انسولین با مشکل مواجه می‌شود – مفید باشد.

کاهش درد

روغن توس به کاهش درد در مفاصل و عضلات کمک می‌کند و همچنین در تسکین درد ناشی از سردرد و دندان‌درد نیز موثر است. این روغن گیاهی همچنین ضداسپاسم بوده و گرفتگی‌های بدن را کاهش می‌دهد.

تسکین علائم آرتریت

از آنجایی که توس باعث تحریک سیستم گردش خون و بهبود آن می‌شود، می‌تواند بسیار برای تسکین بیماری‌هایی که با گردش خون نامطلوب در ارتباطند، از جمله ورم، روماتیسم و آرتریت، مفید باشد. همچنین خواص سم‌زدای روغن توس به از بین بردن سموم در بدن کمک می‌کنند که این سموم ممکن است ریشۀ بیماری‌های مختلفی باشند.

سم‌زدایی بدن

روغن توس از طریق افزایش ادرار و تعریق، به از بین بردن سمومی نظیر اسید اوریک از خون کمک می‌کند. در واقع این روغن خون را تصفیه می‌کند.

درمان بیماری‌های پوستی

روغن توس بدلیل داشتن اسید سالیسیلیک و متیل سالیسیلات، یک گزینۀ ضدجرم و ضدحشره عالی است. این دو ترکیب برای درمان اگزما، عفونت قارچی و سایر بیماری‌ها و عفونت‌های پوستی عالی هستند. شاید دیده باشید که برخی از لوسیون‌ها و کرم‌هایی که برای درمان عفونت قارچی و اگزما وجود دارند، حاوی این دو ترکیب هستند.

تشویق ادرار

روغن گیاه توس از طریق افزایش ادرار، به کاهش وزن، خارج کردن سموم از بدن، تشویق هضم، درمان عفونت‌های مجاری ادراری، پاکسازی کلیه‌ها و کاهش فشار خون کمک می‌کند. ادرار همچنین به پیشگیری از تشکیل سنگ‌های کلیه و بیماری‌هایی نظیر نقرس و آرتریت کمک می‌کند.

هشدار

روغن گیاه توس شیرین (Betula Lenta) سمی است و می‌تواند ناراحتی‌های پوستی به وجود آورد. زنان باردار باید از مصرف روغن توس خودداری کنند، زیرا اثرات آن قوی بوده و می‌تواند به جنین آسیب برساند.

ترکیب کردن: روغن توس به خوبی با روغن‌های چوب سندل، رزماری، یاس و بنزوئین ترکیب می‌شود.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید