روش های پیشگیری از پیری پوست دست

0
498

دست‌ها اندامی هستند که در طول روز بیشتر از دیگر اعضای بدن در تماس با محیط بیرونی و آلودگی‌ها بوده و به همین دلیل پوست دستان شادابی خود را زودتر از دیگر اعضای بدن از دست میدهد و دچار پیری می‌شود. اما شما میتوانید با رعایت برخی از توصیه ها از پیری زودرس پوست دست خود جلوگیری کنید و آنها را جوان نگه دارید. با گیاه یاب همراه باشید.

پوست دستپ

پاکسازی

پاکسازی پوست باعث رها شدن پوست خارجی از سلول های مرده می‌شود و آن را درخشان می‌کند. اما پوست روی دست بسیار حساس و ظریف است. بنابراین برای پاکساری باید یک محصول مناسب با نوع پوست دست و توپ های بسیار ملایم تر از آنچه که برای بدن به کار می‌رود، انتخاب کنید.

طی انجام پاکسازی با انجام حرکات چرخشی باید، بر روی کف دست ها تأکید کنید.

کرم ضد آفتاب

 استفادهٔ مرتب از کرم ضد آفتاب و همچنین مصرف میوه و سبزی‌های خام و تازه باعث پیشگیری از پیری زودرس دست‌ها می‌شوند.

مرطوب نگه داشتن دستان

پوست دست اغلب تمایل به خشک شدن دارد، بنابراین باید دست ها را با کرم مناسب نوع پوست دست مرطوب کنید، این کار بعد از شستشوی دست و یا پس از استعمال مایع ظرفشویی و دیگر شوینده ها، اهمیت بسیار زیادی دارد.

در حال حاضر، صدها کرم مخصوص دست وجود دارد، در بین این محصولات تمایل و رغبتی بیشتری به کاریته، روغن بادام شیرین و آرنیکا دیده می‌شود.

ماساژ

ماساژ دست ها باعث آرامش یافتن، دفع تنش های روزانه و به فعالیت انداختن جریان خون تا نوک انگشتان می‌شود. ماساژ دست به سرعت انجام می‌گیرد، پس از آن فرد آرامش و آسودگی را تا ساعدهایش احساس می‌کند. برای ماساژ دادن ممکن است از یک کرم مرطوب کننده یا مغذی نیز استفاده شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید