روش های پیشگیری از سرطان پستان

0
616

احساس ناتوانی و تسلیم شدن در برابر سرطان سینه راحت است؛ اما تغییرات ساده‌ای در سبک زندگی وجود دارند که می‌توانند شرایط بهتری را برای فرد در جهت پیشگیری از سرطان پستان فراهم کنند. موسسه تحقیق بیماری سرطان آمریکا تخمین زده است که این ۳ مرحله به پیشگیری از یک سوم موارد سرطان سینه در آمریکا کمک می کنند.

پیشگیری از سرطان پستان

حفظ وزن مطلوب

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» این یکی از مهم ترین تغییرات سبک زندگی برای پیشگیری از سرطان پستان پس از یائسگی و ۱۰ نوع سرطان دیگر می باشد. چرا که چربی اضافه منجر به تولید مواد شیمیایی می شود که التهاب مزمن، میزان انسولین خون و هورمون هایی را که موجب تسریع رشد سلول ها می شوند را افزایش می دهد.

ما می دانیم که اضافه وزن عوارض بسیاری دارد و محیطی ایجاد می کند که به سرطان، امکان پیشرفت می دهد.

در صورت داشتن اضافه وزن بیش از حد، لاغر شدن کار ساده ای نیست اما به کارگیری یک شیوه موثر موجب می شود تا وزن بیش از این افزایش نیابد. یک رژیم غذایی گیاهی در پیش بگیرید، مصرف کالری را کاهش دهید، سبزیجات، غلات و حبوبات بیشتری بخورید و خوردن غذاهای پرکالری را محدود کنید.

فعالیت‌های مناسب روزانه

فعالیت های بدنی خطر سرطان سینه پیش از یائسگی و پس از یائسگی را کاهش می دهد. تمرینات بدنی ساده به کنترل وزن، تقویت سیستم ایمنی و حفظ شکل مناسب دستگاه گوارش کمک می کند.

ورزش مواد شیمیایی کاملا سالمی را در بدن تولید می کند که نه تنها منجر به حفظ وزن مناسب می شود بلکه در موارد دیگر نیز کارسازند.

حداقل ۳۰ دقیقه در روز به انجام فعالیت های بدنی متعادل بپردازید. پیاده روی سریع که موجب افزایش ضربان قلب و عرق ریزی می شود نمونه مناسبی از تمرینات متعادل است.

نوشیدنی‌های الکی را ترک کنید

الکل سرطان زاست و موجب تخریب DNA می شود. الکل ترشح هورمون هایی مانند استروژن را که موجب تحریک سرطان می شود را افزایش می دهد. برای پیشگیری از ابتلا به سرطان بهتر است هرگز نوشیدنی های الکی مصرف نشود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: today.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید