روش های پاکسازی سینوس ها

0
581

بین آلرژی های فصل پاییز و ویروس های فصلی، در این وقت از سال می توانیم از پاک کننده های سینوسی استفاده کنیم. قبل از این که به سراغ درمان هایی بروید که بیش از حد مضر هستند و باعث واکنش های جانبی می شوند (در کوتاه مدت سینوس ها را پاک می کند، اما بعد از آن آلرژی را تشدید می کند)، ممکن است مایل باشید از سوپ های لذیذ و التیام بخش استفاده کنید که به پاکسازی سینوس ها کمک می‌کنند.

زنجبیل، فلفل ها و دیگر مواد غذایی ضد التهاب در پاکسازی سینوس ها به کمک شما می آیند و همزمان التهاب را نیز کاهش می دهند و البته واکنش های جانبی هم ندارند.

پاکسازی سینوس ها با سوپ ترش و داغ

این سوپ یکی از آسان ترین سوپ هایی است که می توانید درست کنید، اما اجازه ندهید این سادگی شما را گول بزند. بسته به این که چگونه می خواهید آن را سرو کنید می توانید در تهیه ی آن خلاقیت داشته باشید. برنج قهوه ای، رشته فرنگی و هویج رنده شده را اضافه کنید تا در صورت تمایل آن را به یک وعده ی غذایی کامل و سبک تبدیل کنید.

مواد لازم:

۸ لیوان آب

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

۱ عدد پیاز متوسط، خرد شده

۴ قاشق چای خوری زنجبیل تازه ی رنده شده ( هر زنجبیل تقریبا ۲.۵ سانت باشد)

۱تا۲ عدد فلفل قرمز خشک شده، بسته به اندازه ای که دست دارید غذا تند باشد

۲ قاشق چای غذاخوری سرکه سیب

۵ قاشق غذاخوری تاماری کم سدیم و یا سس سویا

تعداد کمی جلبک دریایی یا قطعه ای کوچک از جلبک خشک شده

یک عدد لیمو

دستور العمل:

در یک قابلمه ی سایز متوسط، پیاز ها، زنجبیل و فلفل را در یک قاشق غذاخوری روغن زیتون سرخ کنید تا پیازها شفاف شوند. آب و دیگر مواد غذایی را اضافه کنید و بگذارید ۱۰ تا ۳۰ دقیقه بجوشد. (بسته به زمانی که دارید) هر چه بیشتر بگذارید بجوشد مواد، بیشتر با هم مخلوط می شوند.

خورش سبزیجات و برنج وحشی مراکشی

اجازه ندهید لیست ترکیبات این غذا شما را گول بزند. این دستور غذا بسیار آسان است و سریع طبخ می شود. مخصوصا زمانی که از غذا ساز استفاده می کنید. نتیجه آن سوپی خوشمزه و دلچسب شبیه به خورشی کامل است که سرشار از سبزیجات تصفیه کننده و فیبر است.

مواد لازم:

۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون

۴ عدد سیر، خرد شده

۱ عدد پیا بزرگ ، خرد شده

۸ لیوان آب

۱ عدد سیب زمینی خرد شده

۱ عدد هویج خرد شده

۲ ساقه کرفس

۴ عدد سیب زمینی پوست سرخ ، تکه تکه شده

½ فنجان نخود فرنگی یخ زده

½ فنجان برنج وحشی

۳ قاشق چای خوری دارچین

½ قاشق چای خوری فلفل فرنگی شیرین

۱ قاشق چای خوری شیره قند

۲ قاشق چای خوری نمک دریایی

¼ قاشق چای خوری پودر سیر

۲ قاشق چای خوری زیره

۱ عدد فلفل تند خشک شده(یا اگر سوپ تندتری می خواهید بیشتر اضافه کنید.)

۱ عدد فلفل قرمز، بریده شده

½ فنجان قلوه ی پخته شده  یا لوبیای چشم بلبلی

پاکسازی سینوس ها

دستور العمل:

سیر و پیاز ها را در یک قابلمه ی بزرگ با روغن زیتون سرخ کنید. وقتی که سیر ها و پیاز ها تا حدودی قهوه ای شدند، آب، برنج وحشی، سیب زمینی، کرفس،هویج، نخود فرنگی، دارچین، فلفل فرنگی شیرین، شیره قند، نمک دریایی، پودر سیر،زیره سبز، تکه ای فلفل کایین را اضافه کنید. بگذارید تا جوش بزند. زمانی که آب شروع به جوش زدن کرد، حرارت را کم کنید و ۴۵ دقیقه بگذارید بجوشد. فلفل قرمز و قهوه ای و یا لوبیای چشم بلبلی را اضافه کنید و بگذارید برای ۱۵ دقیقه یا بیشتر بجوشد، تا زمانی که سبزیجات خوب بپزند و برنج نرم شود. اگر مایلید تا طعم غذا خوب شود، اجازه دهید برای مدت بیشتری غذا جوش بزند. قبل ازسرو کردن هر ادویه ای که بالای قابلمه جوش می زند را بهم بزنید.

سوپ هویج معطر

این سوپ لذیذ، بسیار ساده و به سرعت آماده می شود اما سوپی لذیذ و دلچسب است، به خصوص در بعد از ظهر های سرد پاییز. میتوانید از این سوپ ساده و خوشمزه برای پاکسازی سینوس ها استفاده کنید.

مواد لازم:

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

½ تا ۱ عدد پیاز، خرد شده

۶ تا ۸ عدد هویج ، خرد شده

½ تا ۲ لیوان آب

½ تا ۱ قاشق چای خوری زیره سبز

۱ قاشق چای خوری نمک دریایی و یا نمک گیاهی

۲ عدد فلفل قرمز برای مزه غذا

دستور العمل:

در یک قابلمه بزرگ، با حرارت نسبتا کم روغن را داغ کنید، مطمئن شوید روغن دود نمی کند. پیاز ها و هویج ها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سرخ کنید تا زمانی که به رنگ قهوه ای طلایی در بیایند.

آن ها را به غذاساز منتقل کنید و آب، زیره سبز، نمک و فلفل قرمز را اضافه کنید؛ تا زمانی که پوره نرم شود بهم بزنید. و به سرعت غذا را سرو کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید