روش های لاغر شدن پشت میز کار

0
549

امروزه اغلب‌های شغل‌های اداری مستلزم این هستند که ساعات طولانی را پشت میز نشسته و به صفحه‌ی نمایشگر خیره شوید، این موضوع می‌تواند باعث افزایش وزن شده و روند لاغر شدن شما را با مشکل مواجه کند. اما نگران نباشید، در ادامه به روش های لاغر شدن پشت میز کار می‌پردازیم.

روش های لاغر شدن

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پریونشن»، نشستن پشت میز کار برای ساعات طولانی می‌تواند از علل ناموفق بودن شما در کاهش وزن باشد. در واقع تنها اندام‌هایی که در ساعات کاری شما فعالیت دارند انگشتان‌تان هستند که با آنها تایپ می‌کنید. همچنین اگر کارتان استرس زا باشد ممکن است به پرخوری روی آورده و راه لاغر شدن را بیش از پیش برای خودتان دشوار کنید.

۳۰ دقیقه ورزش

برنامه‌ی روزانه‌ی خود را مرور کرده و ۳۰ دقیقه وقت خالی پیدا کنید و آن را به ورزش کردن اختصاص دهید. هفته‌ای ۵ روز به انجام تمرینات ورزشی بپردازید. گوشی همراه خود و شبکه‌های مجازی را برای مدتی کنار گذاشته و به فکر سلامتی خود باشید.

از راه پله‌ها استفاده کنید

اینکار یکی از روش های لاغر شدن در محیط کار است. در محل کار خود به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید. می‌توانید ۱۰ دقیقه از برنامه‌ی ۳۰ دقیقه‌ای ورزش خود را به بالا و پایین رفتن از راه پله‌های محل کار خود اختصاص دهید.

خوراکی سالم بخورید

کشوی میز خود را از خوراکی‌های شیرین و مضر مصنوعی خالی کرده و آنها را با تنقلات سالم جایگزین کنید. اینکار باعث می‌شود تا از دریافت بیش از حد کالری جلوگیری کنید. می‌توانید از خوراکی‌هایی مانند میوه خشک، آجیل، پاپ کردن بدون کره و چای لذت ببرید.

خوراکی‌های پروتئین دار

بهتر است در کنار تنقلات سالمی که مصرف می‌کنید، از خوراکی‌های پروتئین دار نیز غافل نشوید. هضم پروتئین نسبت به کربوهیدرات و قند در بدن نیازمند زمان بیشتری است و این موضوع باعث می‌شود تا قند خون شما به طور ناگهانی افزایش و سپس کاهش پیدا نکند. انواع کره مغزها ( مانند کره بادام زمینی ) ، آجیل ، بذر گیاهان و تخم مرغ آب‌پز از مواد غذایی پروتئین داری هستند که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

روش های لاغر شدن

روزی ۲.۷ لیتر آب بنوشید

به گزارش متخصصان آمریکایی، زنان فعال باید روزی حداقل ۲.۷ لیتر آب بنوشند. خوردن آب به اندازه‌ی کافی در طول روز و در محل کار از خستگی و بی‌حالی، سردردهای ناشی از کمبود آب و پرخوری پیشگیری می‌کند. همچنین بلند شدن از پشت میز برای نوشیدن آب به تحرک بیشتر شما در محل کار کمک می‌کند.

غذای خانگی بخورید

خوردن غذاهای بیرون و فست فود در محل کار نه تنها میزان زیادی از کالری ( در اکثر مواقع بالای ۱۰۰۰ کالری ) را به بدن شما وارد می‌کند بلکه بعد از خوردن آنها احساس سستی و خستگی نیز به سراغ شما می‌آید. سعی کنید یک ناهار مغذی و ساده را از خانه آورده و در محل کار میل کنید.

ایستادن در محل کار

تحقیقات نشان می‌دهند که ایستادن در محل کار می‌تواند به سوزاندن کالری کمک کند. همچنین ایستادن برای بهبود تنظیم سطح قند خون مفید بوده و به طور کلی در کاهش وزن موثر است. سعی کنید هر یک ساعت یکبار در محل کار برای چند دقیقه پشت میز خود ایستاده و کالری بسوزانید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید