روش های لاغری سریع و آسان

89

از آنجایی که افراد زیادی در سراسر جهان به اضافه وزن و چاقی دچار هستند، تقاضا برای روش های لاغری سریع و مناسب بالا است و افراد همواره به دنبال راه‌هایی برای مقابله با چربی های اضافه و وزن بالای خود هستند. اگر شما نیز دارای اضافه وزن هستید اما هنوز اقدامی برای رفع آن انجام نداده‌اید، بهتر است نگاهی به لیست بیماری‌ها و عارضه‌هایی داشته باشید که در چاقی ریشه داشته و یا چاقی باعث تشدید و وخیم‌تر شدن آنها می‌گردد. دیابت، بیماری های قلبی، سرطان، تنگی عروق، مشکلات کلیوی و… تنها بخش کوچکی از مشکلات چاقی هستند. در ادامه به معرفی برخی روش های لاغری سریع و آسان خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

روش های لاغری سریع

غذای کوچک سفارش دهید

منوی غذا را با دقت بخوانید، حتی اگر در رستوران‌های فست فود که انواع غذاهای ناسالم دارند از بین همبرگر مینی و دوبل کمترین را انتخاب کنید. معمولا کسانی که غذای اصلی سفارش نمی‌دهند حتی اگر احساس سیری هم داشته باشند هر چه سر میز غذا باشد می‌خورند، پس به جای حذف غذای اصلی کوچک ترین ظرف را سفارش دهید.

خوش فکر باشید

تنها روی افکار خوب تان تمرکز کنید و اهدافتان را به روشی مثبت تکرار کنید. به عنوان مثال: “نیم کیلو کم کردم این عالیه” “آهسته، ولی مطمئن” من می‌توانم به دسر نه بگویم”، “من می‌توانم کمتر غذا بخورم” این جملات خوش بینانه به شما کمک می‌کند با نگرشی مثبت به اهدافتان برسید.

تنهایی غذا بخورید

هنگامی که می‌خواهید در برنامه غذایی تان تغییر ایجاد کنید از دوستان و خانواده می‌خواهید که در این راه کمکتان کنند. البته از نظر علمی ثابت شده کسانی که گروهی غذا می‌خورند بیشتر پرخوری می‌کنند، چون زمان بیشتری سر میز غذا می‌گذرانند و علاوه بر این هنگام صحبت کردن و خندیدن نمی‌توان مقدار غذا خوردن را کنترل کرد. حتما نیاز نیست که هنگام غذا خوردن تنها باشید، اما سعی کنید مقدار نیاز برای خوردن غذا را بر سر سفره بیاورید.

همچنین بخوانید :  افزایش طول عمر با رژیم کم کالری

هنگام گرسنگی میوه‌ی موز را بو کنید

شاید این به نظر کمی احمقانه برسد، اما ثابت شده که بو کردن غذاهایی، چون سیب، نعناع و موز می‌تواند ذهن را گول بزند و این باور را در مغز ایجاد کند که در حال خوردن غذا هستید. در یکی از تحقیقات که بیش از ۳ هزار نفر در آن شرکت داشتند وقتی هنگام گرسنگی موز را بو می‌کردند کم اشتها شدند.

رنگ آبی

تحقیقات علمی نشان داده است که رنگ آبی باعث کاهش اشتها می‌شود. پس کمی تغییر ایجاد کنید. به عنوان مثال سفره آبی، بشقاب یا لیوان‌های آبی استفاده کنید. این روانشناسی رنگ هاست. خیلی از رنگ‌ها اشتها را بالا می‌برند، اما آبی اشتها را کم می‌کند.

در مقابل آینه غذا میل کنید

اشتباه نکنید این کار احمقانه و بی فایده نیست. علم ثابت کرده است که اگر هنگام غذا خوردن رو به روی آینه بایستید مقدار غذایی که می‌خورید به یک سوم کاهش پیدا می‌کند.

باشگاه خبرنگاران
روش های لاغری سریع و آسان
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید