روش های رفع کک و مک صورت

0
1153

کک و‌ مک به لکه‌هایی صاف و دایره‌ای شکل گفته می‌شود که بر روی پوست ظاهر می‌گردند. در این مطلب به معرفی بهترین روش‌های رفع کک و مک صورت می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رفع کک ومک صورت

خامه ترش

قرار دادن خامه ترش بر روی پوست میتواند به رفع کک و مک صورت کمک کند. این ماسک باید برای چند دقیقه روی صورت بماند و سپس به آرامی با یک دستمال کاغذی پاک شود. بعد از استفاده از این ماسک، باید مقداری مرطوب کننده بر روی پوست بمالید تا لطیف و با طراوت باقی بماند.

آبلیمو

گفته می‌شود که عصاره لیمو اثرات سفیدکننده قدرتمندی بر روی پوست انسان دارد. برای رفع کک و مک صورت ، میتوانید آبلیمو را با انگشتان بر روی کک و مک‌ها بمالید که به آرامی آنها را روشن میکند.

ماسک‌های میوه

ماسک‌های توت‌فرنگی، خیار یا زردآلو را میتوانید به طور منظم بر روی صورت استفاده کنید.

شستن صورت با شیر ترش

اسید لاکتیک ترکیبی است که رنگدانه‌های پوست را روشن میکند. اگر میتوانید هر روز با استفاده از شیر ترش، صورتتان را شستشو دهید. اینکار به رفع کک و مک صورت به طور تدریجی کمک کرده و همچنین پوست را لطیف می‌کند.

عسل

مقداری از پوسته گندم را به عسل گرم شده اضافه کنید و سپس آن را با نوک انگشتان و به آرامی بر روی پوست بمالید. سپس پوست را با آب ولرم شسته و بعد با آب سرد بشویید.

روغن کرچک و ویتامین E

مالیدن روغن کرچک بر روی پوست قبل از خواب به رفع کک و مک صورت کمک میکند. همچنین میتوانید از کرم‌های ویتامین E استفاده کرده یا مکمل‌های این ویتامین را مستقیما مصرف کنید.

خردل

مقداری از دانه‌های خردل زرد را آسیاب کرده و با شیر مخلوط کنید. این ترکیب را به صورت ماسک بر روی صورت بگذارید. توصیه می‌شود که اینکار را شب و قبل از خواب انجام دهید. صبح بعد از بیدار شدن ماسک را بشویید.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید