روش های درمان خشکی گلو

0
525

بسیار مهم است که برای درمان خشکی گلو ، ابتدا علت خشکی را شناسایی کنید. روش‌هایی که در ادامه ذکر شده‌اند می‌توانند به درمان خشکی گلو کمک کنند. توجه کنید که اگر علائم مداوم بوده و بیش از چند روز پابرجا بوده‌اند، باید حتما به پزشک مراجعه کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

درمان خشکی گلو

غرغره کردن آب‌نمک

ساده‌ترین راه برای درمان خشکی گلو غرغره کردن آب‌نمک است. نمک خواص ضدمیکروبی و ضدعفونی‌کننده داشته و به پاک کردن عفونت میکروبی کمک می‌کند. نمک همچنین در از بین بردن مخاط اضافۀ گلو و حفظ آب دهان موثر است.

عسل

عسل می‌تواند علائم خشکی گلو را تسکین دهد، زیرا حاوی خواص مرطوب‌کننده و روان‌کننده است. عسل همچنین خواص ضدباکتریایی، ضدمیکروبی و ضدعفونی‌کننده دارد که با میکروب‌ها مبارزه کرده و عوامل بروز خشکی گلو را از بین می‌برد.

یک قاشق غذاخوری عسل خام و ارگانیک را درون یک لیوان آب گرم بریزید. به خوبی هم بزنید و روزی 2 یا 3 مرتبه میل کنید.

هشدار: از آنجایی که عسل خام می‌تواند حاوی باکتری‌های مضر باشد و به بوتولیسم نوزاد منجر گردد، هرگز نباید آن را به نوزادان زیر 1 سال بدهید.

سرکه سیب

می‌توانید سرکه سیب را رقیق کرده و به‌عنوان یک محلول غرغره استفاده کرده یا در چای و یا در یک لیوان آب ریخته و میل کنید. این روش ساده به درمان خشکی گلو که ناشی از حساسیت یا عفونت است کمک می‌کند.

1 قاشق غذاخوری سرکه سیب تصفیه نشده و خالص را درون یک فنجان آب گرم بریزید. هم بزنید و روزی دو مرتبه این نوشیدنی را بنوشید.

آدامس

جویدن یک تکه آدامس روشی ساده و موثر برای درمان خشکی گلو است. عمل جویدن آدامس باعث تحریک جریان بزاق در دهان و گلو می‌شود. وقتی تولید بزاق افزایش پیدا کند، گلو مرطوب شده و خشکی کاهش می‌یابد.

در صورت امکان، آدامسی را بجوید که شیرین نشده باشد.

شیرین بیان

برای درمان خشکی گلو می‌توانید از شیرین بیان استفاده کنید که حاوی خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی بوده و می‌تواند ناراحتی گلو را کاهش دهد. خواص ضدالتهابی شیرین بیان نیز به کاهش ورم گلو کمک می‌کنند.

1 قاشق غذاخوری پودر شیرین‌بیان را درون 1 فنجان آب جوش بریزید. درب آن را گذاشته و بگذارید برای چند دقیقه دم بکشد. چای را از صافی گذرانده و 2 یا 3 مرتبه در روز میل کنید.

سایر روش‌های درمان خشکی گلو

  • مصرف فلفل کائین (فلفل قرمز تند)
  • مصرف مایعات بیشتر
  • دستگاه بخور
  • دوش داغ
  • استراحت کافی
  • نوشیدن مایعات گرم
منبعtop10homeremedies.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید