روش های تسکین درد انحراف شست پا

0
576

انحراف شست پا دردناک است، اما بسیاری حاضر نیستند برای درمان این انحراف زیر تیغ جراحی بروند. در این مطلب چند ترفند ساده را معرفی می‌کنیم که به تسکین درد انحراف شست پا کمک می‌کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

انحراف شست پا

کفش مناسب بپوشید

پوشیدن کفش مناسب می‌تواند فشار وارد بر پا را کاهش داده و درد انحراف شست پا را تسکین دهد. کفِ کفش باید پهن و انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند از پا حمایت کرده و فضای مناسبی را برای شست پا فراهم کند.

اندازۀ کفش

هنگام خرید کفش جدید، محصولی را انتخاب کنید که پا – در بزرگترین حالت خود – به راحتی در آن جای بگیرد. متخصصین توصیه می‌کنند که هنگام خرید کفش، بایستید و اندازه بودن کفش را چندبار بررسی کنید.

نپوشیدن کفش پاشنه بلند

انحراف شست پا  و درد ناشی از آن در زنان نسبت به مردان ۱۰ برابر شایع‌تر است و کفش پاشنه بلند می‌تواند نقش مهمی را در این مورد ایفا کند. کفش پاشنه بلند باعث بروز انحراف شست نمی‌شود و این عارضه وابسته به ژنتیک است. اما پوشیدن این کفش‌ها باعث می‌شود تا فشار وزن بر روی انگشتان متمرکز شده و درد انحراف شست را تشدید کند.

از کفی استفاده کنید

یک جفت کفیِ کفشِ فومی یا ژله‌ای از داروخانه خریداری کنید و درون کفش‌هایتان بگذارید. این کفی‌ها به کاهش فشار وارده بر شست کمک کرده و درد ناشی از این عارضه را هنگام پیاده‌روی روزانه کاهش می‌دهند.

گذاشتن یخ

به گزارش کالج جراحان پا و قوزک آمریکا، گذاشتن یک بسته یخ بر روی شست پا در طول روز می‌تواند به کاهش التهاب و تسکین درد کمک کند. اینکار به ویژه برای کسانی که مجبور هستند زمانی زیادی را ایستاده سپری کنند مفید می‌باشد.

داروهای ضدالتهاب

داورهایی که نیاز به نسخه ندارند مانند ایبوپروفن، می‌توانند درد و ورم را کاهش دهند. حتما در این‌باره با پزشک مشورت کنید تا در صورت نیاز – اگر انحراف شست ناشی از آرتریت باشد – داروهای موثرتری را برایتان تجویز کند.

استفاده از اُرتِز

انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا استفاده از ارتزهای شخصی‌سازی شده یا موجود در داروخانه‌ها برای کفش را پیشنهاد می‌کند. انواع مختلفی از این محصولات وجود دارند که می‌توانند برای بهبود مشکل انحراف شست پا مفید باشند.

منبعrd.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید