روش های افزایش قد نوجوانان

0
767

همه نوجوانان دوست دارند قوی و قدبلند باشند. از آنجایی که نوجوانان در سن رشد قرار دارند، می‌توان با دنبال کردن یک سبک زندگی سالم و ایجاد تغییرات مثبت، به افزایش قد کمک کرد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا بهترین روش‌های افزایش قد نوجوانان را بررسی کنیم.

افزایش قد نوجوانان

صبحانه سالم

خوردن صبحانه سالم توسط تمام متخصصین تغذیه پیشنهاد می‌شود. نخوردن صبحانه می‌تواند به بروز مشکلات معده نظیر زخم‌های معده منجر شده و محتوای اسید درون معده را افزایش دهد. یک صبحانه سالم سوخت‌وساز بدن را افزایش داده و به جذب بهتر مواد مغذی توسط بدن کمک می‌کند. این موارد در افزایش قد نوجوانان موثر هستند.

تغذیه مناسب

تغذیه نقش بسیار مهمی را در الگوهای رشد بدن از جمله افزایش قد ایفا می‌کند. اغلب کودکان در کشور هند با مشکل سوءتغذیه مواجه هستند. سوءتغذیه می‌تواند رشد کودکان را مهار کرده و نگذارد که کودک تا دورۀ بلوغ، به قد واقعی خود برسد. به همین دلیل، دنبال کردن یک رژیم متعادل برای تامین مواد مغذی مختلف در کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است.

خواب و استراحت کافی

الگوهای خواب مناسب، میزان رشد بدن را مشخص می‌کنند. تنها در زمان خواب است که بافت‌های بدن برای رشد و ترمیم، دوباره ساخته می‌شوند. بنابراین، استراحت بسیار برای رشد مهم است. ضروری است که در دوران نوجوانی بین ۸ تا ۱۰ ساعت خواب شبانه داشته باشید.

تمرین و یوگا

ورزش کردن نقش مهمی در افزایش قد نوجوانان دارد. بهترین کار این است که تمرین‌های مخصوص افزایش قد را انجام دهید. این تمرین‌ها به کشش اندام‌ها و بافت‌های بدن کمک می‌کنند. برخی از ورزش‌های خاص نظیر طناب‌بازی، صخره‌نوردی، بسکتبال، شنا، تنیس و فوتبال برای افزایش قد نوجوانان مفیدند. علاوه بر این ورزش‌ها، تمرینات یوگا نیز برای افزایش قد موثر هستند.

حفظ وزن ایده‌آل

یافته‌ها نشان می‌دهند که چاقی مفرط از رشد جلوگیری می‌کند. برای افزایش قد، بسیار مهم است که وزن اید‌ه‌آل‌تان را همواره حفظ کنید.

آب زیاد بنوشید

نوشیدن آب کافی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای افزایش قد نوجوانان می‌باشد. آب، بدن را سم‌زدایی و پاکسازی می‌کند. آب همچنین به جذب مواد مغذی کمک کرده و در افزایش قد موثر است.

دوری از سیگار و الکل

سیگار کشیدن و مصرف الکل در دوران نوجوانی و جوانی از رشد مطلوب بدن جلوگیری می‌کند. بسیار مهم است که از این موارد در نوجوانی و در تمامیِ مراحل زندگی دوری کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید