روش های افزایش قدرت و انرژی

0
647

تنها نوشیدن قهوه نمی‌تواند به افزایش قدرت و انرژی شما در طول روز کمک کرده و نجاتتان دهد. ممکن است که قهوه تا حد کمی انرژی را بالا ببرد، اما کافئین موجود در آن همچنین می‌تواند باعث بروز اختلالات خواب گردد. اگر به دنبال افزایش قدرت و انرژی هستید و می‌خواهید در طول روز سرحال باشید، چند روشی که در این مطلب معرفی می‌کنیم را به عادت‌های روزانۀ خود اضافه کنید.

افزایش قدرت

تنفس عمیق از شکم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» اغلب ما نمی‌دانیم که تنفس چقدر قدرتمند است؛ تنها یک نفس عمیق می‌تواند خلق‌وخوی شما را بهبود بخشیده و آرامتان کند. اگر تا به حال تنفس عمیق از شکم را امتحان نکرده‌اید، با تمرین‌های ۵ دقیقه‌ای شروع کنید و سپس با گذشت زمان و پیشرفت، مدت زمان تمرین را افزایش دهید. تنفس عمیق شکمی را به بخش ثابتی از روتین صبحگاهی‌تان تبدیل کنید. همچنین می‌توانید از این روش به منظور آرام کردن خودتان قبل از یک ارائه استفاده کنید.

پیاده‌روی کوتاه

فواید پیاده‌روی فراتر از تنها کالری‌سوزی هستند؛ راه رفتن می‌تواند خلق‌وخو را بهبود بخشیده و انرژی را افزایش دهد. در مطالعه‌ای، محققین دریافتند که پیاده‌روی به مدت ۱۰ دقیقه می‌تواند باعث افزایش قدرت و انرژی شده و تاثیر آن از مصرف ۵۰ میلی‌گرم کافئین بیشتر است.

در ساعات استراحت‌تان پیاده‌روی کوتاه کنید و یا به مدت ۱۰ دقیقه از پله‌ها بالا و پایین بروید.

حرکات کششی بازکننده سینه

آیا می‌دانستید که قوز کردن باعث کاهش انرژی می‌شود؟ خوشبختانه می‌توانید با انحام حرکات کششی سینه (chest-opening stretches)، اثرات قوز کردن را خنثی کنید.

اگر تمام روز را پشت یک میز نشسته سپری می‌کنید، این حرکات کششی می‌توانند برایتان حکم معجزه داشته باشند! بعلاوه می‌توانید این حرکات را به راحتی و در حالی که پشت میزتان نشسته‌اید انجام دهید.

خودداری از مصرف نوشیدنی‌های شکردار

شنیده‌ایم که برخی از مردم برای افزایش قدرت و انرژی‌شان در طول روز نوشابه می‌خورند. اما واقعیت این است که نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های حاوی قند باعث کاهش انرژی می‌شوند.

در واقع این نوشیدنی‌ها نهایتا انرژی شما را برای یک ساعت افزایش می‌دهند و بعد از گذشت یک ساعت با کاهش انرژی و بی‌حوصلگی روبه‌رو می‌شوید. بهتر است آب طعم‌دار شده با میوه را برای بالا بردن انرژی استفاده کنید.

اسموتی‌های غلیظ

گاهی اوقات علت کم‌انرژی بودن‌مان مربوط به کمبودهای مواد مغذی است. نوشیدن اسموتی‌هایی که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند بسیار برای جبران این کمبودها و در نتیجه افزایش قدرت و انرژی مفید میباشد.

همچنین اسموتی از غذای سِفت بهتر است، زیرا بدن سریعتر مواد مغذی موجود در آن را جذب می‌کند.

چُرت بزنید

اگر در هنگام عصر احساس کمبود انرژی کردید، جای راحتی را پیدا کرده و برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه چُرت بزنید. بعد از بیدار شدن احساس سرزندگی خواهید داشت. مطالعات نشان می‌دهند که یک چُرت ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند عملکرد مغز و هوشیاری را افزایش دهد.

توصیه می‌شود که چُرت‌ها را کوتاه نگه دارید و نگذارید بیشتر از ۳۰ دقیقه بشود، در غیر این صورت ممکن است الگوی خوابتان دچار اختلال شود.

در طبیعت وقت بگذرانید

تحقیقات نشان می‌دهند که گذراندن وقت به مدت ۲۰ دقیقه در طبیعت می‌تواند باعث احساس سرزندگی شود. در واقع مطالعات ثابت کرده‌اند که اینکار حتی بیشتر از ورزش کردن یا برقراری روابط اجتماعی نیز موثرتر است.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید