روش های استفراغ عمدی

0
130

اگر بعد از خوردن غذایی احساس ناخوشی به‌تان دست داد، می‌توانید با استفاده از روش های استفراغ عمدی از شر حالت تهوع خلاص شوید. البته برای انجام اینکار باید محتاط باشید، زیرا ممکن است باعث ناراحتی و بروز درد شود. استفراغ عمدی حتی می‌تواند از طریق خراشیدن و سوزش باعث آسیب دائمی مری گردد. استفراغ معمولی می‌تواند باعث ساییده شدن مینای دندان و سوزاندن مری شود، زیرا هنگام استفراغ، اسیدهای قدرتمندی از معده به دهان منتقل می‌شوند. با توجه به این عوارض، هرگز نباید از استفراغ عمدی برای کاهش وزن استفاده کنید. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا روش های استفراغ عمدی را بررسی کنیم.

روش های استفراغ عمدی

استفاده از انگشتان دست

بعد از خارج کردن زبان، انگشت اشاره و انگشت میانی را به پشت دهان برده تا زبان کوچک را لمس کنند. ممکن است اوغ زدن چند ثانیه طول بکشد. بعد از اوغ زدن، انگشتان را از دهان خارج کنید تا استفراغ به راحتی از دهان‌تان بیرون آید.

مسواک

یک جایگزین برای انگشتان، استفاده از مسواک است. دقیقا به همان روش انگشتان، از مسواک استفاده کنید. برای جلوگیری از خراشیدن دهان و گلو، موهای مسواک را با آب خیس کنید. سپس مسواک را به پشت دهان بمالید تا اوغ بزنید. بعد از پایان کار مسواک را به خوبی تمیز کنید.

استفراغ دیگران را تماشا کنید

وقتی استفراغ کردن دیگران را تماشا می‌کنید، بدن‌تان تحریک می‌شود تا واکنش نشان داده و استفراغ کند. می‌توانید به اینترنت مراجعه کرده و فیلم‌های مختلف استفراغ دیگران را پیدا کنید.

دور خودتان بچرخید

یکی از روش های استفراغ عمدی چرخیدن دور خودتان است. در حالت ایستاده به دور خودتان بچرخید یا روی یک صندلی نشسته و بچرخید. شروع به چرخیدن کرده و سرعت چرخش را افزایش دهید تا حالت تهوع به‌تان دست دهد.

همچنین بخوانید :  جرم گوش و نشانه های آن

آب نمک

اگر نمی‌توانید با انگشتان‌تان استفراغ ایجاد کنید، آب نمک بنوشید. البته باید بسیار مراقب باشید که چقدر از این محلول را می‌نوشید، زیرا مقدار زیاد آن می‌تواند بسیار برای بدن مضر باشد.

روش های استفراغ عمدی
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید