روش مقابله با استرس با ورزش‌های سبک

0
287

یکی از بهترین روش‌های مراقبت از خویش، بهره بردن از ورزش‌های سبک آرامش‌بخش است. این تمرینات به شما کمک می‌کنند تا تنفس آرام را فراگرفته و آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید. این ورزش‌ها همچنین برای بهبود چرخش خون در بدن و ضربان مطلوب قلب مفید بوده و بهترین روش مقابله با استرس هستند.

روش مقابله با استرس

فوم رولینگ

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» یکی از ورزش‌هایی که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است، فوم رولینگ می‌باشد که فواید فراوانی نیز دارد. در این تمرین شما عضلات خود را بر روی یک استوانه‌ی فومی حرکت داده و در واقع نوعی ماساژ دریافت می‌کنید. این تمرین بسیار لذت‌بخش بوده و می‌تواند یک روش مقابله با استرس باشد.

یین یوگا

این روش بر روی حفظ تعادل متمرکز است. در حالی که یوگای معمولی می‌تواند برای چربی‌سوزی مفید باشد، یین یوگا بهترین نوع یوگا برای مقابله با استرس و کسب آرامش است. در این ورزش باید حرکات را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه یا حتی بیشتر حفظ کرده، چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید. این ورزش تجربه‌ای آرامش‌بخش را برایتان به وجود می‌آورد.

تای‌چی

قدمت این روش ورزشی به سالیان بسیار دور باز‌می‌گردد. تای‌چی بر روی انجام حرکات بدنی با سرعت آرام و کنترل شده تمرکز دارد که به آزاد شدن ذهن و داشتن بدنی قوی کمک می‌کند.

پیاده‌روی

یک روش قدیمی و ساده که نباید از آن غافل شوید. وقتی احساس استرس می‌کنید، بیرون رفته و چند قدمی راه بروید. برای بهره‌مندی از فواید پیاده‌روی سعی کنید هنگام راه رفتن به محیط اطراف خود توجه بیشتری داشته و تمرکز ذهنی خوبی داشته باشید.

تمرین با وزنه‌های سبک

تمرین با وزنه را حتما در نظر داشته باشید. به خصوص اگر بالای ۵۰ سال سن دارید، زیرا در این دوران از دست رفتن توده‌ی عضلانی شایع بوده و این مشکل قدرت و استقامت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سعی کنید در همان محیط خانه با وزنه‌های سبک تمرین کنید، این تمرینات به گردش مناسب خون کمک کرده و به رشد حجم عضلانی کمک می‌کنند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید