روش صحیح تراشیدن موی پا

0
439

اکثر خانم‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که شیوۀ دقیقی برای اصلاح موهای پا وجود ندارد. در این مطلب شیوۀ دقیق و صحیح تراشیدن موی پا را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

تراشیدن موی پا

اول پوست‌تان را آماده کنید

شما باید ابتدا پوست مردۀ پاهایتان را از بین ببرید، این کار باعث می‌شود موها کمی بلندتر شده و راحت‌تر اصلاح شوند. برای لایه برداری پوست می توانید از لیف حمام و اسکراب بدن استفاده کنید. فراموش نکنید که این مرحله بسیار مهم است خصوصا اگر پوست خشکی دارید.

از روغن اصلاح استفاده کنید

بسیاری از زنان هنگام تراشیدن موی پا به اشتباه از فوم اصلاح استفاده می کنند. خوب است بدانید که برای اصلاح، استفاده از روغن بهتر است و باعث مرطوب شدن پوست و در نتیجه اصلاح آسان تر آن می شود.

بخار حمام

بخار آب به باز شدن منافذ پوست کمک می کند. یک ایده ی بسیار خوب برای تراشیدن موی پا این است که اول دوش بگیرید و سپس اصلاح پاها را شروع کنید. این امر باعث می شود که فولیکول های مو بلافاصله ورم کرده و تضمین کنند که شما می توانید تیغ را به راحتی بر روی پوست خود حرکت دهید.

با پوستتان مهربان باشید

هنگامی که موهای پا بلندتر می شوند، اصلاح با سوزش انجام می شود. برای جلوگیری از سوزش پا بهتر است هرروز پاهایتان را اصلاح کنید. البته گاهی هم لازم است برای جلوگیری از تحریکات پوستی اصلاح روزانه ی پا به یک یا دو بار در هفته تبدیل شود.

مراقبت از پوست

زمانی که اصلاح تمام شد لازم است از مرطوب کننده استفاده کنید. این امر باعث کاهش التهابات پوستی می شود. به این منظور استفاده از روغن نارگیل پیشنهادی عالی است، زیرا دارای خواص ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتری میباشد.

استفاده صحیح از تیغ

یکی از راه های جلوگیری از  تحریکات پوست این است که یاد بگیرید چگونه از تیغ استفاده کنید. در حالت ایده آل شما باید تیغ را در جهت رشد موها یا  به عبارت دیگر تیغ را باید به سمت چهره تان یر روی پوست حرکت دهید.

از تیغ مناسب استفاده کنید

با انتخاب تیغ مناسب می توانید پاهایتان را به راحتی اصلاح کنید. شاید برخی به اشتباه تصور کنند استفاده از تیغ های مختلف برای اصلاح بهتر است و این امر به اصلاح سریع تر و بهتر کمک می کند، درحالی که این چنین نیست. برخی نیز معتقدند تیغ هایی که دارای ۳ تیغه‌اند، موثرتر هستند، ممکن است استفاده از این تیغ ها موثر باشند، اما موها را از ریشه قطع نمی کنند. بهتر است که یک تیغ با دو تیغه انتخاب کنید تا از هر گونه تحریک پذیری جلوگیری کنید.

موهای درون روئیده را نتراشید

بعضی فکر می کنند باید موهای درون روئیده را نیز اصلاح کنند، در حالی که این کار فقط به تحریک فولیکول منجر شده و ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری شود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید