روش خوردن روغن نارگیل

0
455

روش خوردن روغن نارگیل چگونه است؟ شما می‌توانید روغن نارگیل را به طرق مختلفی به رژیم‌غذایی‌تان اضافه کنید. می‌توانید آن را درون قهوه یا چای ریخته، یا از آن در پخت و پز،  تهیۀ اسموتی و ماست استفاده کنید. همچنین همیشه گزینۀ سادۀ خوردن خودِ روغن نارگیل بدون هیچ چیزِ اضافه‌ای نیز در دسترس است. با گیاه یاب همراه باشید.

روش خوردن روغن نارگیل

روغن نارگیل یک روغن ملایم است، یعنی طعم خیلی قوی‌ای ندارد و می‌توان به راحتی آن را به دستورهای غذایی مختلف اضافه کرد. با توجه به داشتن ویتامین‌ها و مواد مغذی گوناگون و همچنین طیفی از اسیدهای سالم و آنتی‌اکسیدان‌ها، بسیاری از مردم به دنبال روش‌های جدید برای وارد کردن این روغن به رژیم خود هستند.

علاوه بر مصرف خوراکی، می‌توانید از روغن نارگیل به شکل موضعی نیز – هم برای مو و هم برای پوست – استفاده کنید. این مصارف گوناگون، روغن نارگیل را به یکی از بهترین و جامع‌ترین روغن‌ها در سراسر جهان تبدیل کرده‌اند.

آیا می‌توان روغن نارگیل را قبل از خواب خورد؟

بسیاری از مردم خوردن یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل قبل از خواب را برای تحریک هضم و فعال نگه داشتن سوخت و ساز بدن هنگام خواب پیشنهاد می‌کنند. همچنین بسیاری از مردم بعد از خوردن این روغن با افزایش انرژی مواجه می‌شوند که بدلیل تبدیل سریع این روغن به انرژی در بدن است. خوردن روغن نارگیل قبل از خواب هیچ مشکلی ندارد، اما اثر آن در افراد مختلف متفاوت است.

سعی کنید مقدار کمی از این روغن را درون یک فنجان چای گیاهی ریخته و قبل از خواب میل کنید تا متوجه شوید بدن‌تان چه واکنشی به این روغن نشان می‌دهد. اگر خوردن روغن نارگیل باعث بهبود خواب و شادابی‌تان در صبح شد، می‌توانید به مصرف آن ادامه دهید. اگر چنین اتفاقی نیفتاد، روغن نارگیل را صبح مصرف کنید. فارغ از زمان مصرف این روغن، باید همیشه آن را با شکم خالی بخورید.

عوارض جانبی خوردن روغن نارگیل

برخی از عوارض جانبی مصرف این روغن عبارتند از: افزایش وزن، مشکلات روده‌ای، افزایش کلسترول و واکنش‌های آلرژیک. البته فراموش نکنید که این عوارض تنها در صورتی پدیدار می‌شوند که در مصرف این روغن زیاده‌روی کنید. روغن نارگیل سرشار از کالری و چربی است و به همین دلیل مصرف زیاد و بیش از حد آن می‌تواند باعث اضافه وزن و افزایش کلسترول شود. مصرف متعادل و کنترل شده روغن نارگیل هیچ مشکلی ندارد. برای اطمینان از این موضوع و بررسی حساسیت به روغن نارگیل، با پزشک خود یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید