روش تقویت مژه با روغن نارگیل

0
479

زدن روغن نارگیل به مژه‌ها و پلک‌ها می‌تواند از چشم‌ها محافظت کند و همچنین ظاهر مژه‌ها را زیبا‌تر می‌کند. مقادیر بالای اسیدهای چرب مفید و آنتی‌اکسیدان‌هایی که در روغن نارگیل وجود دارند، در کنار خواص ضد التهابی و مواد مغذی دیگری که در آن وجود دارند باعث شده تا این روغن در مقایسه با محصولات تقویت و زیبایی مژه مفیدتر و موثرتر باشد. با ما همراه باشید تا روش تقویت مژه با روغن نارگیل را بررسی کنیم.

روش تقویت مژه

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» اگر بیش از حد به مژه ها ریمل بزنید باعث می شود مژه ها زیادی ضخیم دیده شوند و سایر محصولاتی که بر پایه ی روغن هستند ممکن است منافذ پلک را ببندند و حتی خطر ابتلا به عفونت قارچی را نیز افزایش دهند. استفاده از روغن نارگیل یکی از امن ترین و راحت ترین راه های خوش حالت کردن مژه ها است.

مزایای روغن نارگیل برای مژه

روغن نارگیل برای مژه ها مفید است چون رشد آن ها را تسریع می کند، از شوره و عفونت جلوگیری می کند، آن ها را تقویت می کند، براق و پر پشت می کند، و منطقه ی پلک را نرم و مرطوب نگه می دارد.

رشد

این روغن حاوی ویتامین A، مواد معدنی، و سایر مواد لازم برای رشد مژه ها است. به همین علت سرعت رشد مژه هایتان را با قوی کردن فولیکول ها افزایش خواهد داد. همچنین پوست اطراف فولیکول ها را قوی کرده و امکان رشد حداکثر تعداد مژه ها را فراهم می کند.

تقویت

از آنجایی که روغن نارگیل سرشار از پروتئین و اسید های چرب است، قابل جذب در فولیکول مو می باشد و بدین ترتیب مژه ها را تقویت کرده و از ریزش زود هنگام آن ها جلوگیری می کند.

درخشندگی و پرپشتی

اگر هفته ای یک یا دو بار از این روغن روی مژه هایتان بزنید درخشندگی و پرپشتی آنها قطعا بهتر خواهد شد. بجای استفاده از ریمل برای فرم دادن به مژه ها با این روغن می توانید مژگانی براق و پرپشت و خوش حالت داشته باشید.

شوره

تاثیرات ضد التهابی، آنتی باکتریال و ضد قارچی روغن نارگیل می تواند التهاباتی همچون شوره را کاهش دهد و با بسیاری از عفونت های قارچی چشم، خصوصا در خانم هایی که مرتبا آرایش غلیظ می کنند، مبارزه میکند.

روش تقویت مژه با روغن نارگیل

برای استفاده از روش تقویت مژه با نارگیل میتوانید راه های مختلفی را امتحان کنید. می توان روغن نارگیل را به تنهایی استفاده کرد یا آن را با سایر روغن های گیاهی ترکیب کرد. اگر قصد ترکیب کردن روغن ها را دارید، روغن کرچک و روغن هسته انگور، گزینه های مناسبی هستند. اما هنگام استفاده از این روغن ها مراقب باشید چون اگر وارد چشم شوند مانند روغن نارگیل ملایم نیستند.

مرحله۱. یک تکه پنبه یا گوش پاکن را در روغن نارگیل طبیعی بزنید.

مرحله۲. چشم هایتان را ببندید و روغن را آرام به مژه هایتان بزنید.

مرحله۳. با دقت روغن را روی مژه ها ماساژ دهید.

مرحله۴. بگذارید حداقل یک ساعت روغن روی مژه ها بماند.

مرحله۵. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید و با ملایمت خشک کنید.

مرحله۶. برای کسب بهترین نتیجه این برنامه را بطور منظم ادامه دهید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید