روش استفاده از نمک حمام

0
332

نمک حمام دارای مواد مغذی و مواد معدنی بسیار زیادی است. این نمک به سرعت در آب حل می شود و به شما تجربه ی حمام با نشاط و جذابی را هدیه می کند. این مسئله بسیار اهمیت دارد که نمک حمام مناسبی را انتخاب کنید و از ابتدا نیز اطمینان حاصل کنید که بدن تان به این نمک ها آلرژی نداشته باشد. همچنین باید بدانید که چگونه به درستی از نمک حمـام استفاده کنید. پس برای این که در مورد نمک حمـام و فواید آن بیشتر بدانید، ادامه ی این مطلب را مطالعه کنید.

نمک حمام

فواید نمک حمام

استفاده از نمک حمـام فواید متعددی دارد. البته، برای اینکه از حداکثر مزایای این نمک ها بهرمند شوید، باید بدانید که چگونه باید از آن ها استفاده کنید. پیش از این که هر کاری انجام دهید، باید ابتدا بدانید که نمک حمامی که می خواهید استفاده کنید فرآوری شده است یا طبیعی. بهتر است نمک حمـام طبیعی را انتخاب کنید زیرا مواد معدنی بیشتری داشته و تاثیر بهتری نیز خواهد داشت.

استفاده از نمک حمـام طبیعی برای پوست شما فواید بسیار زیادی دارد. این نمک ها دارای انواع مواد مغذی و مواد معدنی می باشند ؛ مانند منیزیم، پتاسیم، کلسیم، برومید و سدیم. این مواد مغذی باعث نرم تر و پاکیزه تر کردن پوست می شوند، به از بین بردن آلودگی های پوست کمک کرده و پوست شما را شاداب و درخشان می کنند. به دلیل وجود مواد معدنی در این نمک ها، حمام کردن با آن ها باعث شاداب شدن شما و داشتن تجربه ی حمامی لذت بخش می شود.

با استفاده از این نمک های حمام، حتی می توانید سلامتی تان را نیز بهبود دهید؛ مثلا این نمک ها می توانند فشار خون بدن را کاهش داده و به درد عضلات کمک بسیاری کنند. این نمک ها برای درمان برخی مشکلات دیگر مانند بی خوابی و خارش نیز مفید هستند.

چگونه باید از نمک حمام استفاده کرد؟

برای این که از همه ی فواید نمک حمـام استفاده شود، باید روش استفاده از آن ها را به خوبی یاد بگیرید. البته این مسئله علمی نیست.

  • وان یا تشت حمام را تا نصفه پر از آب کنید و یک مشت از نمک حمام را در آن بریزید. دست خود را روی آن ها قرار دهید تا نمک درون آب برود و حل شود. با این کار اطمینان حاصل می کنید که بوی خوش نمک حمام با بخار ترکیب شده و عصب های شما را نیز تسکین می دهد. از آنجایی که معمولا نمک حمام به راحتی و به سرعت در آب گرم حل می شود، پیش از آنکه خودتان وارد وان شوید، دو مشت از نمک ها را در آب بریزید.
  • شما همچنین می توانید از نمک حمام برای لایه برداری استفاده کنید. برای این کار، باید مقداری نمک حمام را به همراه آب مخلوط کنید تا خمیری بدست آید. مقداری از آن را روی پوست تان بگذارید و ماساژ دهید تا احساس کنید که نرم شده است.
  • دوش گرفتن تان را خیلی طولانی نکنید، زیرا حمام طولانی مدت ممکن است به درد عضلات کمک کند اما پوست شما را خشک می کند. سعی کنید مدت زمان حمام تان بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه باشد.

نمک حمام

اکنون به شما خواهیم گفت که هنگام استفاده از نمک حمـام چه چیز هایی را باید به خاطر بسپارید:

  • نمک حمـام در اندازه، رنگ و بافت های مختلفی وجود دارند. رنگ ها معمولا بر خلق و خوی شما تاثیر می گذارند، بنابراین ممکن است مجبور شوید اندکی از آن ها را تست کنید تا متوجه شوید که کدام یک برای خلق و خوی شما مناسب هستند. هنگامی که احساس اضطراب و تشویش دارید نمک حمام آبی می تواند موثر واقع شود. همچنین نمک های نارنجی، زرد و قرمز نیز انرژی زا هستند.
  • اگر زخم بازی روی پوست تان دارید می توانید از این نمک ها استفاده نکنید. زیرا نمک حمام باعث تحریک و اندکی سوزش می شود. همچنین هنگامی که از نمک حمام استفاده می کنید، صورت خود را اصلاح نکنید.
  • افراد در رده های سنی مختلف می توانند از فواید نمک حمام استفاده کنند، اما اگر به آن ها آلرژی دارید، بهتر است از آن استفاده نکنید. همچنین اگر به نمک حمام آلرژی دارید، ممکن است بتوانید نوع خاصی از آن ها را پیدا کنید که برای شما مضر نباشند. اگر باردار هستید و می خواهید که از نمک حمام استفاده کنید، بهتر است ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
  • نمک حمام را در مکانی سرد و خشک نگهداری کنید.
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید