روشهای خانگی درمان شپش سر

0
626

شپش حشره‌ای است که نوعی از آن می‌تواند به دلایل مختلفی در سر انسان و لابه‌لای موها ظاهر شده و در محیط آن تغذیه و زندگی کند. ضروری است که هنگام ابتلا شدن به این عارضه، حتما به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید و نگذارید که ماندگاری شپش در سطح سر زیاد شود. در ادامه به معرفی دو روش ساده و موثر برای درمان شپش سر می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان شپش سر

طی سالیان اخیر میزان ابتلا به شپش سر افزایش زیادی داشته و در مراکز عمومی مانند مدارس، این شپش‌ها می‌توانند به‌راحتی به دیگران منتقل شوند.

دو روش ساده برای درمان شپش سر

در روش نخست، سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید؛ حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد سر خود را بشویید.

در روش دوم، به همه جای موهای سر خود روغن زیتون بمالید، سپس موهای خود را در قسمت بالای سر خود جمع کنید و با کلاه حمام یا حوله آنها را بپوشانید؛ ممکن است موها چسبناک و روغنی و ناراحت‌کننده باشند بنابراین می‌توانید حوله‌ای را دور گردن خود ببندازید تا این مواد را جذب کند.

۳ تا ۸ ساعت موهای خود را در این حالت نگه دارید و این زمان نباید کمتر از ۳ ساعت باشد زیرا تحقیقات نشان داده که شپش‌ها می‌توانند تا ۲ ساعت در مایعاتی مانند روغن زیتون زنده بمانند؛ هرچه مدت زمان به ۸ ساعت نزدیک‌تر شود، میزان از بین رفتن شپش‌ها و مؤثر بودن این روش بیشتر خواهد بود.

تسنیم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید