روشن سازی رنگ لب بالایی

0
824

فارغ از اینکه دلیل تیره شدن لب بالایی چیست، شما می‌توانید به راحتی با روش‌های خانگی و ساده به روشن سازی رنگ لب بالایی بپردازید. البته یادتان باشد که یک شبه به نتایج دلخواه نخواهید رسید و باید به طور منظم از این روش‌ها استفاده کرده تا تغییرات را با گذشت زمان مشاهده کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

روشن سازی رنگ لب

لیمو

می‌توانید از آبلیمو برای روشن سازی رنگ لب بالایی استفاده کنید. اسید سیتریک موجود در آبلیمو یک عامل سفیدکنندۀ طبیعی است. آبلیمو همچنین به لایه‌برداری پوست و از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند.

یک عدد لیمو را فشار داده و آب آن را بر روی لب‌ها بمالید. برای 1 دقیقه به آرامی لب‌ها را ماساژ دهید. بگذارید آبلیمو شب تا صبح بر روی لب‌ها بماند و سپس صبح آن را با آب ولرم بشویید. لب‌ها را خشک کرده و از نرم کننده لب استفاده کنید. این روش ساده را هر روز و به مدت 1 تا 2 ماه انجام دهید.

عسل

اگر دلیل تیره شدن لب‌تان غیرپزشکی یا در اثر افزایش سن است، عسل بهترین درمان خانگی برای شماست. عسل یک مرطوب کننده طبیعی بوده و به نرم کردن لب‌ها و بازیابی رنگ صورتی و طبیعی آنها کمک می‌کند.

قبل از خوابیدن عسل را بر روی لب‌ها مالیده و بگذارید تا صبح بماند. صبح بعد از بیدار شدن لب‌ها را با آب ولرم بشویید. اینکار را هر روز انجام دهید.

لایه‌برداری

لایه‌برداری روشی عالی برای روشن سازی رنگ لب بالایی است. اینکار به از بین بردن لایۀ تیره رنگ لب کمک می‌کند. انجام لایه‌برداری هفته‌ای یک یا دو بار کافی است. زیاده‌روی در اینکار می‌تواند باعث قرمزی، ناراحتی یا درد لب‌ها شود.

  1. نصف قاشق چایخوری شکر را با مقدار کافی از روغن زیتون ترکیب کنید تا یک خمیر بدست آید. می‌توانید به این خمیر عسل هم اضافه کنید.
  2. به آرامی خمیر را برای 1 دقیقه بر روی لب‌ها و نواحی اطراف آنها بمالید. انگشتان را به صورت دایره‌ای حرکت دهید تا سلول‌های مرده از بین بروند.
  3. بگذارید خمیر برای 10 دقیقه مانده و سپس آن را با آب ولرم بشویید.
  4. لب‌ها را خشک کرده، سپس از یک نرم کننده لب استفاده کنید تا لب‌ها مرطوب باقی بمانند.
  5. این روش را 1 یا 2 بار در هفته انجام دهید.

ماساژ

ماساژ دادن لب تیره کمک می‌کند تا رنگ طبیعی و قبلی آن بازیابی شود. ماساژ به از بین بردن کثیفی‌های زیر سطح لب کمک کرده و همچنین جریان خون را افزایش می‌دهد.

از یک مسواک نرم برای ماساژ دادن لب بالایی که مرطوب است استفاده کنید. بعد از 5 تا 10 دقیقه، لب‌ها را با آب ولرم بشویید. اینکار را هر روز انجام دهید.

منبعtop10homeremedies.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید