رنگ موی طبیعی و خانگی بسازید

0
483

رنگ کردن مو به خصوص در بانوان یکی از بخش‌های جدا نشدنی آرایش و زیبایی در دنیای امروزی است و بسیاری از خانم‌ها برای تنوع دادن به ظاهر خود هر چند وقت یکبار موهای خود را رنگ میکنند. اما اغلب رنگ هایی که از مغازه و فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه می‌کنید دارای مواد شیمیایی هستند که مصرف زیاد آنها میتواند به مو و پوست شما آسیب وارد کند. از این رو پیشنهاد ما این است که رنگ موی طبیعی را خودتان در خانه و با مواد سالم تهیه کنید که علاوه بر رنگ موها، باعث تقویت آنها نیز بشوید. با گیاه یاب همراه باشید.

رنگ موی طبیعی

رنگ موی طبیعی با پوست گردو

پوست گردو، معروف‌ترین ماده طبیعی به شمار می‌رود که هیچ نیازی به توضیح دادن درباره قدرت آن در رنگ کردن و ماندگاری رنگ ندارد

زیرا تقریبا همه افراد حداقل یک بار دست‌های سیاه‌شده از پوست‌کندن گردوهای تازه‌رس را دیده یا خود تجربه آن را پشت سر گذاشته‌اند.

برای این‌که از پوست‌های گردو رنگ برای موهایتان بسازید، می‌توانید مقداری پوست گردو را خرد کنید و به اندازه ۴ قاشق از آن را در ۶ لیوان آب بریزید و روی حرارت بگذارید.

چند ساعت بعد رنگ مویتان آماده است. موهایتان را پیش از رنگ کردن با این مواد تمیز بشویید، سپس آنها را با این رنگ موی طبیعی رنگ کنید و دقایقی بعد موها را آبکشی کنید.

رنگ موی طبیعی با تنباکو

احتمالا گمان می‌کنید تنباکو فقط استفاده دخانی دارد، حال آن‌که از آن می‌توان استفاده‌های بهتری هم کرد.

یکی از این استفاده‌ها ساخت رنگ برای پوشاندن رگه‌های موی سفیدشده است. یک لیوان آب روی ۲ قاشق تنباکو بریزید و حرارت دهید تا آب به جوش آید.

سپس حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه محلول مذکور روی حرارت کم آماده شود. پس از آن‌که خنک شد آن را روی قسمت‌های سفیدشده مویتان بمالید.

نتیجه این کار، نشستن لایه‌ای از رنگ قهوه‌ای روشن روی موهایی است که دیگر سفیدی آنها به چشم نمی‌آید.

رنگ موی طبیعی با رزماری

از عطاری مقداری رزماری و مریم‌گلی بخرید. ۳ پیمانه رزماری را با ۴ پیمانه مریم‌گلی مخلوط کرده، ۲ قاشق سرکه سیب به آن بیفزایید و همه را در ظرفی کوچک ریخته، با مقداری آب روی شعله زیاد بگذارید تا آب جوش بیاید. زیاد آب نریزید.

همین که کل گل‌ها زیر پوشش آب قرار گیرد کافی است. پس از آن‌که آب به نقطه جوش رسید شعله را کم کنید و تا زمانی که رنگ محلول قوت بگیرد، بگذارید حرارت ببیند.

معمولا چند ساعتی برای این منظور وقت لازم است. محلول را صاف کنید و موهایتان را با آن رنگ کنید تا تارهای سفید مو از دیدرس خارج شود.

رنگ موی طبیعی با روناس

با گیاه دارویی روناس می‌توان موها را چنان رنگ کرد که سیاه کدر یا پرکلاغی شود. ۴ قاشق روناس را با ۳ لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن و صاف کردن آن، موهایتان را با آن مالش دهید.

رنگ موی طبیعی با پودر گل شقایق

پودر گل شقایق در اغلب عطاری‌ها موجود است. می‌توانید برای رنگ کردن موهایتان از آن استفاده کنید.

به یک قاشق از این پودر، همین مقدار پوست گردوی پودر شده اضافه کنید و سپس هر دو را با مقداری آب جوش خوب مخلوط کنید تا در نهایت ماده‌ای خمیری‌شکل درست شود.

اجازه دهید مدتی بگذرد تا خمیر بخوبی رنگ بیندازد. موهایتان را با این خمیر ماساژ دهید و پس از گذشت ساعتی خمیر را با آب گرم از روی موهایتان بشویید.

رنگ مو با ریشه ریواس

اگر قصد دارید به جای تیره شدن موهای سفید، آنها را به رنگ قهوه‌ای روشن درآورید می‌توانید از ریشه ریواس استفاده کنید.

ریشه این گیاه نیز خاصیت رنگدهی دارد. مقداری از آن را حدود یک ربع بجوشانید و بگذارید سرد شود.

پس از گذشت یک روز از صافی عبور دهید و ریشه‌ها را جدا کرده، مایع برجامانده را با ۴ قاشق سرکه سیب و یک تخم‌مرغ مخلوط کنید. موهایتان را با این مخلوط ماساژ دهید و پس از ساعتی زیر آب ولرم بشویید.

رنگ مو با چای

مقداری چای همواره در آشپزخانه هر خانه‌ای پیدا می‌شود. از این ماده خوراکی می‌توانید رنگی تیره بسازید و موهایتان را با آن رنگ کنید.

روی ۶ قاشق چای، ۶ پیمانه آب جوش بریزید. بگذارید چای روی حرارت کم دم بکشد. موهایتان را که پیشتر تمیز کرده‌اید با چای دم‌کشیده ماساژ دهید.

پس از چند دقیقه که حس کردید موها خشک شده یکی ـ دو بار دیگر موهایتان را با چای آغشته کنید. پس از آن موها را بشویید و اثرات رنگ چای را روی موهایتان مشاهده کنید.

جام جم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید