رفع گرفتگی صدا با این راهکار

139

گرفتگی صدا یکی از مشکلات شایعی می باشد که ممکن است برای همه ی ما پیش بیاید، از این رو مصرف سبزیجات و غذاهای نرم و مایعات می تواند در روند بهبودی گرفتگی صدا نقش به سزایی را ایفا کند ، در ادامه مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

گرفتگی صدا

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی  درباره علل گرفتگی صدا گفت: عوامل مختلفی از جمله سرماخوردگی، سرفه، ورم تارهای صوتی، خوردن غذاهای تند و ادویه جات، ترش، کشیدن سیگار و قلیان، غذاهای چرب، سرخ شده و پرحجم، شیرینی جات و فریاد زدن تاثیر زیادی در ایجاد اختلال در عملکرد تارهای صوتی و گرفتگی صدا دارند.
وی اظهار کرد: استفاده از غذاهای آب پز و مایع، سبزیجات خصوصا اسفنجاج، برگ کلم پخته شده به همراه عسل، شیر گرم به همراه نشاسته، زرده نیم پز تخم مرغ، نخود، آب تره و استنشاق روغن اسطوخودوس در از بین بردن گرفتگی صدا تاثیر چشمگیری دارد.

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: استفاده از بخور آب و بخورهای مرطوب مانند بابونه، نعناع، آویشن، مرزنجوش، تخم گیشنیز، باز کننده راه تنفس و تقویت کننده تارهای صوتی هستند

وی بیان کرد: خوردن عناب به همراه ریشه شیرین بیان و ختمی در باز کردن صدا تاثیر چشمگیری دارد، همچنین مصرف ترکیب تخم به‌دانه و تخم شربتی، سپستان(صمغ عربی یک ترکیب لعاب دار) برای تقویت تارهای صوتی بسیار موثر است.

سلامت نیوز
رفع گرفتگی صدا با این راهکار
به این مطلب امتیاز بدید!
همچنین بخوانید :  درمان سریع کهیر با روش های خانگی
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید