رفع چین و چروک پیشانی با روش های طبیعی

0
816

برخی از روش‌های خانگی می‌توانند به رفع چین و چروک پیشانی کمک کنند و نیازی نیست که به سراغ بوتاکس یا موارد دیگر بروید. البته فراموش نکنید که روش‌های خانگی به طور خفیف‌تری عمل می‌کنند و باید برای استفاده از آنها پشت‌کار داشته و صبور باشید.

رفع چین و چروک پیشانی

آب دوغ

حکایت‌ها می‌گویند که کلئوپاترا (آخرین فرعون مصر باستان) برای لطیف نگه داشتن پوستش، در آب دوغ حمام می‌کرده است. آب دوغ یا پس‌آب کره حاوی لاکتیک اسید است که نوعی اسید آلفاهیدروکسی بوده و می‌تواند چین‌وچروک را کاهش داده و پوست را نرم و لطیف کند. مطالعات نشان می‌دهند که لاکتیک اسید باعث افزایش کلاژن می‌شود. کلاژن پروتئینی است که ساختار پوست را ایجاد کرده و آن را محکم نگه می‌دارد.

طرز استفاده: مقدار کمی آب دوغ را بر روی چین و چروک زده و اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس پوست را با آب ولرم شسته و آن را با حوله خشک کنید.

ژل آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا سلول‌های تولیدکنندۀ کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند. این موارد پروتئین‌هایی هستند که پوست را محکم و قابل ارتجاع نگه می‌دارند. برای رفع چین و چروک پیشانی می‌توانید از ژل آلوئه‌ورا استفاده کرده و پوست‌تان را جوان‌سازی کنید.

طرز استفاده: لایه‌ای نازک از ژل آلوئه‌ورا را بر روی پیشانی پخش کنید و اجازه دهید تا خشک شود. بعد از خشک شدن ژل، آن را با آب بشویید.

خمیر زردچوبه

قرن‌هاست که مردم آسیای جنوب شرقی از زردچوبه برای مراقبت از پوست‌شان استفاده می‌کنند. مطالعات حیوانی نشان می‌دهند که زردچوبه می‌تواند از بروز چین‌وچروک و از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوستِ ناشی از قرار گرفتن در معرض نور بنفش جلوگیری کند.

طرز استفاده: می‌توانید مخلوطی از پودر زردچوبه و مقداری آب را برای ساخت یک خمیر استفاده کرده و آن را برای رفع چین و چروک پیشانی به کار ببرید.

نوشیدن آب انار

مطالعات نشان می‌دهند که آب انار می‌تواند به طور چشمگیری چروک‌های ناشی از قرار گرفتن در معرض پرتوهای خورشید را کاهش دهد. آب انار همچنین کلاژن و محتوای آب پوست را بهبود می‌دهد.

طرز استفاده: برای رفع چین و چروک پیشانی به طور منظم آب انار مصرف کنید. مصرف یک تا یک‌ونیم فنجان از آب انار به طور روزانه امن بوده و می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

شیر سویا

سویا بدلیل داشتن محتوای بالای فیبر و پروتئین بسیار ارزشمند می‌باشد. اما آیا می‌دانستید که سویا برای پوست هم مفید است؟ مطالعات نشان می‌دهند که دریافت اگلیکون (aglycone) که در سویا یافت می‌شود، می‌تواند به بهبود چین‌وچروک و قابلیت ارتجاعی پوست به طور چشمگیری کمک کند.

طرز استفاده: فرآیند تخمیر باعث افزایش اگلیکون در سویا می‌شود، به همین دلیل محصولات سویا مانند توفو می‌توانند بسیار برای پوست مفید باشند. حتی می‌توانید شیر سویایی که با اگلیکون غنی‌سازی شده است را مصرف کنید.

منبعcurejoy.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید