رفع سلولیت با روش‌های ساده

0
391

سلولیت یا تجمع چربی، به وضعیتی گفته می‌شود که در آن بافت چربی در قسمتی از بدن جمع شده و ظاهری شبیه به پوست پرتقال دارد. سلولیت در اغلب مواقع در نواحی ران و باسن دیده می‌شود، اما امکان بروز آن در قسمت‌های دیگر بدن نیز وجود دارد. در این نوشتار به بررسی ساده‌ترین روش‌های رفع سلولیت می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رفع سلولیت

متخصصان پوست می گویند که ممکن است سلولیت ۹۰ درصد زنان را تحت تاثیر قرار دهد. سلولیت می ‌تواند به صورت فرورفتگی یا پوستی شبیه پوست پرتقال بروز کند و تنها زمانی قابل مشاهده است که پوست فشرده شود. اما این عارضه در برخی افراد بسیار مشهود است به طوری که سطح بزرگی از پوست را برآمدگی های عمیق و چین و چروک می ‌پوشاند. در حالی که سلولیت اکثرا بر روی ران و قسمت تحتانی بدن بروز می ‌کند، گاهی بر روی شکم، بازو و سینه‌ها نیز پدیدار می ‌شود.

تمرینات هوازی: در رفع سلولیت موثراست. بیشتر به انجام ورزشھایی بپردازید که روی قسمت ران تمرکز دارند مثل پیاده روی، دوچرخه سواری، دویدن.

نوشیدن آب: پیشگیری بھتر از درمان است. آب پوست شما را ھیدراته نگه می دارد و سموم را دفع می کند. روزانه ۱ و نیم لیتر آب بنوشید.

غذاهای حاوی لسیتین: این مواد غذایی را به صورت روزانه مصرف کنید زیرا باعث استحکام جداره سلولھا می شود. تخم مرغ، سیب، سویا، اسفناج، گل کلم، بادام زمینی و کاھو موادغذایی غنی از لسیتین ھستند.

دریافت پروتئین کافی: باعث تقویت و تسریع ساخت کلاژن و الاستین می شود که از تشکیل سلولیت جلوگیری می کنند. گوشتھای کم چرب، مغزھا، حبوبات و شیر کمچربی را فراموش نکنید.

کرمھای ضد سلولیت: اگر ھربار که استحمام می کنید از این کرم ها استفاده کنید، جریان خون در ناحیه درگیر با سلولیت بیشتر شده و به رفع سلولیت کمک می کند.

بالا رفتن از پله ها: به افزایش جریان خون کمک می کند.

مصرف ماھی: روغن موجود در ماھی از آسیب رسیدن به جداره سلولھای پوستی جلوگیری می کند. سعی کنید در ھفته حداقل یک بار ماھی بخورید.

اجتناب از لبنیات پرچرب: لبنیات پرچرب مثل خامه، کره و پنیر خامهای سرشار از اسیدھای چرب اشباع ھستند و شکستن آنھا برای بدن بسیار دشوارتر است. تا جای ممکن از مصرفشان خودداری کنید.

دوری از کیک و فست فودها: غذاھای چرب و فراوری شده می توانند باعث ایجاد سلولیت گردند آنهم با افزایش ذخیره چربی در بدن.

مصرف کافی میوه و سبزی: این محصولات غنی از فیبر و آب ھستند و برخی از انواع آنھا مثل کرفس، پرتقال، گریپ فروت، ھلو و آلو که قند کمتر و فیبر بیشتری دارند به بقیه ارجحیت دارند.

آوای سلامت
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید