رشد اجتماعی کودکان در عید نوروز

0
364

در بهترین تعطیلات سال بجای رفتن سفر، می توان با انجام دید و بازدید با آشنایان و دوستان به رشد اجتماعی کودکان کمک شایانی کرد. با صله رحم می توانیم به فرزندانمان احترام به بزرگترها و بازی و نشاط دسته جمعی را آموزش دهیم. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

رشد اجتماعی کودکان

سیما فردوسی افزود: احترام به بزرگترها را نه در گفتار بلکه در عمل باید به کودکان آموخت، ادامه داد: ارتباط اجتماعی و رشد اجتماعی کودکان با دید و بازدید نوروز پیشرفت کرده و بهترین زمان برای یادگیری احترام گذاشتن به بزرگترها است.
وی با اشاره به اینکه احترام بزرگترها باید در یک خانواده به طور شایسته انجام شود، بر حفظ سنت ها و رسوم ملی تاکیدکرد و گفت: اگر در این ایام فرخنده که یکی از سنت های کهن ایرانی است، اظهار بی حوصلگی و بی توجهی کنیم، کودکان ما هم با این سنت های دیرینه فاصله خواهند گرفت و کم کم به دست فراموشی سپرده خواهد شد.
وی با انتقاد از کم توجهی بعضی افراد در چیدن سفره هفت سین، اضافه کرد: چیدن سفره هفت سین، دید و بازدیدهای نوروزی و ارتباط اجتماعی خاطرات خوشی برای فرزندان ایجاد می کند و در روحیه آنان بسیار تاثیرگذار است.
فردوسی اضافه کرد: پررنگ تَر کردن اعیاد ملی و مذهبی و همچنین آموزش دادن آن به کودکان بسیار خوب و برای رشد اجتماعی آنان بسیار مفید است.
استادیار گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ما بزرگترها خاطرات خوب و قشنگی از دوران کودکی خود داریم، ادامه داد: بیاییم این خاطرات خوب را برای فرزندان خود خلق کنیم و اگر احیانا از کسی ناراحت هستیم و کدورت داریم، در این ایام زیبا دل های خود را صیقل داده و ارتباطات را کاملا قطع نکنیم.
وی تصریح کرد: با قطع کردن کامل ارتباطات، کودکانمان را از مهر و محبت عمو، خاله، عمه، عمو و بقیه اقوام محروم می کنیم که این کار در روحیه و رشد اجتماعی آنان تاثیر سوء خواهد داشت.

ایرنا

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید