راه های سوزاندن ۳۰۰۰ کالری در روز

0
1109

۳۵۰۰ کالری برابر است با حدود نیم کیلو چربی. بنابراین، به منظور از دست دادن نیم کیلو چربی، باید ۳۵۰۰ کالری بیشتری از کالری‌ای که دریافت می‌کنید را بسوزانید. به طور مثال، اگر یک نفر ۳۵۰۰ کالری دریافت می‌کند و هیچ فعالیت جسمانی‌ای ندارد، نیم کیلو چربی اضافه در بدنش وجود دارد. برای شروع کاهش وزن می‌توانید از سوزاندن ۳۰۰۰ کالری در روز شروع کنید. در این برنامه شما کالری دریافتی را کم می‌کنید، و با انجام ورزش، کالری بیشتری می‌سوزانید. این باعث می‌شود تا بدن با کمبود کالری مواجه شود و برای تامین انرژی به سراغ سوزاندن چربی‌های اضافه برود. با گیاه یاب همراه باشید تا راه‌های سوزاندن ۳۰۰۰ کالری در روز را بررسی کنیم.

سوزاندن 300 کالری در روز

روزی نیم کیلو چربی

اگر سوزاندن نیم کیلو چربی در روز برایتان مهم است، می‌توانید از این فعالیت‌های شدید و کالری‌سوز استفاده کنید:

  • دویدن: یک فعالیت بسیار موثر که در هر ساعت ۸۵۰ کالری می‌سوزاند.
  • شنا: شنا کردن به طور شدید برای یک ساعت ۷۰۰ کالری می‌سوزاند.
  • اسکواش: ورزشی که در هر ساعت ۸۵۰ کالری می‌سوزاند.
  • دوچرخه‌سواری: دوچرخه‌سواری شدید در یک ساعت ۸۵۰ کالری می‌سوزاند.
  • بوکس: در هر ساعت ۸۵۰ کالری.

سایر فعالیت‌های شدید که به سوزاندن کالری کمک می‌کنند عبارتند از صخره‌نوردی، رقصیدن، پیلاتس، وزنه زدن و یوگا. فراموش نکنید که برای سوزاندن ۳۰۰۰ کالری در روز باید برای انجام هر کدام از این تمرین‌ها ۴ تا ۸ ساعت زمان اختصاص دهید.

غذاهای بدون‌کالری

خوردن غذاهای سالم بخشی مهم از برنامۀ کاهش وزن است، اما تنها خوردن غذاهای سالم برای سوزاندن ۳۰۰۰ کالری در روز کافی نیست. باید مطمئن شوید که علیرغم کاهش کالری دریافتی، بدن‌تان مواد مغذی لازم را دریافت می‌کند. سبزیجات و غلات کاملی را مصرف کنید که سرشار از فیبر بوده و همچنین کم‌کالری‌اند. غذاهایی که بدون کالری هستند، مانند سیب را فراموش نکنید. این مواد غذایی حداکثر ۵۰ کالری دارند که بدن برای هضم کردن آنها این میزان کالری را می‌سوزاند و در واقع انگار هیچ‌ کالری‌ای دریافت نکرده‌اید.

کالری‌ها را ثبت کنید

باید برنامۀ خود برای کاهش وزن را به طور کامل یادداشت و ثبت کنید تا بتوانید به آن وفادار باقی بمانید. گوشت‌های بدون چربی و با پروتئین بالا را در رژیم‌تان جای دهید. همچنین فعالیتی را دنبال کنید که به خوبی کالری‌های اضافه را بسوزاند.

فراموش نکنید که متخصصین کاهش وزن تدریجی را توصیه می‌کنند تا از مشکلات درازمدت جلوگیری شود. تا جایی که امکان دارد از کاهش وزن ناگهانی و بسیار سریع خودداری کنید.

منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید