راه های درمان میخچه پا

570

پدیدار شدن میخچه در نواحی مختلف پوست، به ویژه در پاها و انگشتان پا بسیار رایج است. علت اصلی این ضایعۀ پوستی، جمع شدن پوستِ مرده در نقطه‌ای از سطوح نازک پوست می‌باشد. در اولین قدم برای درمان میخچه، باید به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از چاقو یا سایر اشیاء تیز برای خارج کردن میخچه از پوست استفاده نکنید. اینکار خطرناک بوده و درد زیادی را به همراه خواهد داشت، همچنین احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد. پیشنهاد ما این است که راه های درمان میخچه پا که طبیعی و بدون عوارض هستند را امتحان کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

راه های درمان میخچه پا

راه های درمان میخچه پا

سنگ پا

ماساژ دادن میخچه و قسمت های مجاور آن با سنگ پا یک درمان موثر است. سنگ پا پوست سخت را از بین می‌برد و درد را کاهش می‌دهد.

طرز استفاده: قبل از خواب، پای خود را در آب گرم به مدت ۱۰ دقیقه خیس کنید تا پوست سخت نرم شود سپس منطقه آسیب‌دیده را به آرامی از جلو و عقب به مدت سه تا پنج دقیقه با سنگ پا ماساژ دهید. با یک توپ پنبه‌ای به محل مورد نظر روغن کرچک بزنید و رویش را بپوشانید تا یک شب بماند. چند روز این کار را انجام دهید تا میخچه به طور کامل از بین برود.

سرکه سفید

قبل از رفتن به رختخواب، یک قسمت سرکه سفید را با سه قسمت آب مخلوط کنید تا رقیق شود سپس با وسیله نرمی بر روی میخچه ماساژ دهید، صبح روز بعد میخچه پوسته پوسته می شود آن را با سنگ پا تمیز کنید سپس به محل مورد نظر روغن زیتون یا روغن نارگیل بزنید. روزانه یک‌بار این کار را انجام دهید تا میخچه به طور کامل از بین برود.

جوش‌شیرین

۲ تا سه قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را به مقداری آب گرم اضافه کنید سپس پای خود را در این محلول به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید. منطقه آسیب‌دیده را با سنگ پا ماساژ دهید تا پوست مرده از بین برود.

همچنین بخوانید :  درمان سنتی حالت تهوع در ماشین

همچنین می‌توانید با یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین، آب لیمو و کمی آب، خمیر درست کنید سپس خمیر را بر روی میخچه ماساژ دهید و رویش را پانسمان کنید تا یک شب بماند صبح روز محل مورد نظر را با آب بشویید و با سنگ پا لایه برداری کنید.

لیمو

آب لیموی تازه را روی میخچه می‌زنیم سپس صبر می‌کنیم تا خشک شود حداقل روزانه سه بار این کار را انجام دهید.

روش دیگر، خیس کردن ۲ قطعه از میخک در یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو به مدت ۱۵ دقیقه است. میخک باید به طور کامل در آب‌لیمو حل شود سپس این محلول را به محل میخچه می‌زنیم و صبر می‌کنیم تا در معرض هوا خشک شود.روزانه چند بار این کار را انجام می‌دهیم.

همچنین می‌توانید با کمی آب‌لیمو یک خمیر درست کنید. خمیر را بر روی میخچه می‌زنیم، آن را با نوار زخم می‌بندیم تا یک شب بماند.

سیر

یکی از بهترین راه های درمان میخچه پا استفاده از سیر است.

نصف سیر را به محل میخچه بزنید و اجازه دهید تا پوست خشک شود. آن را با یک نوار زخم‌ ببندید تا یک شب بماند. صبح روز بعد، پانسمان را باز کنید و پای خود را با آب گرم بشویید. این کار را هر شب تا از بین رفتن کامل میخچه تکرار کنید.

همچنین می‌توانید ۲ تا سه حبه سیر را به قطعات کوچک برش داده کمی نمک بر روی آن بزنید. روی میخچه را با سیر نمک زده ببندید تا سه روز بماند. پس از سه روز میخچه از بین می‌رود در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

روش دیگر این است که ۲ حبه سیر را با کمی سرکه بر روی میخچه ماساژ می‌دهیم. با قرار دادن یک توپ پنبه، روی آن را با نوار زخم به مدت دو تا سه ساعت می‌بندیم سپس پانسمان را برمی‌داریم و آن را تمیز می‌کنیم. چند هفته این کار را انجام دهید.

باشگاه خبرنگاران
راه های درمان میخچه پا
5 (100%) 3 votes
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید