راه های حفظ سلامتی ذهن

0
570

طبق شواهد، سلامتی ذهن در گروِ سلامتی بدنتان است. بنیاد قلب و بنیاد سکتۀ مغزی در امریکا یافته های یک پژوهش علمی را در مجله «استروک» منتشر کردند. این یافته ها، هفت قدم را ترویج می دهند تا مردم برای سالم نگه داشتن مغزشان از آنها استفاده کرده و احتمال خطرات مربوط به افزایش سن و زوال عقل را کاهش دهند.

سلامتی ذهن

به گزارش گیاه یاب به نقل از وبسایت مجلۀ «تایم» قدم های حفظ سلامتی ذهن شامل مدیریت فشار خون، تنظیم کلسترول، تنظیم قند خون، انجام حرکات فیزیکی، رژیم غذایی سالم، کاهش اضافه وزن و کنار گذاشتن (یا هرگز شروع نکردن) دخانیات می شوند.

این مراحل همچنین به جلوگیری از بیماریهای قلبی و سکته مغزی کمک میکنند که مطمئنا این نتایج اتفاقی نیست. در سال های اخیر، یافته های تحقیقاتی، قویا این اقدامات را برای کمک به قلب و شش ها و همچنین مغز پیشنهاد کرده اند.

دکتر فیلیپ گورلیک می گوید: تحقیقاتی در سال ۲۰۰۰ عوامل خطرات قلبی و عروقی، مثل مسدود شدن رگ ها و نقش آن در ابتلا به آلزایمر را نشان داد . در موسسه مطالعات درمانی (IOM) در سال ۲۰۱۵ نیز در مقاله ای به روشنی اعلام شد که کنترل فشار خون و دیابت، قدمی بسیار مهم برای کاهش خطر زوال عقل است.

گورلیک در ادامه اضافه می کند: مغز برای کارکرد بهینه به جریان خون مناسب احتیاج دارد و هنگامی که جریان خون به دلیل پمپاژ نشدن خون توسط قلب و یا گرفتگی شریان ها، آهسته یا متوقف شود، بافت مغزی ممکن است آسیب ببیند. فشار خون بالا، کلسترول و قند خون می توانند باعث ایجاد مشکل برای رگ هایی که خون را به مغز می رسانند بشوند، که این عامل خود به سکته های خفیف و شدید مغزی منجر می شود. نتیجه این امر از کار افتادگی بیشتر مغز است.

اما تحقیقات نشان داده اند که این هفت روش برای داشتن مغزی سالم تر به شما کمک می کنند: تمرکز حواس، دریافت و شناخت اطلاعات از طریق حواس، یادگیری و به خاطرسپاری، برقراری ارتباط، حل کردن مسائل، تصمیم گرفتن، تحرک و تنظیم احساسات.

برای تعریف سلامت بهینه مغز و تعیین یک ترکیب مناسب از بهترین سبک زندگی و روش های درمانی برای دسترسی به آن، هنوز تحقیقات بیشتری نیاز است. نویسندگان این یافته های پژوهشی همچنین باور دارند که فعالیتهای سنتی تقویت کننده مغز مانند آموزش مداوم وتعاملات اجتماعی در طول زندگی، هنوز برای سلامت روان اهمیت دارند. بیماری آلزایمر به طور سنتی به عنوان یک مسئله عصبی-مغزی شناخته می شود و مردم معمولا آن را به سلامت قلب مرتبط نمیدانند. اما اکنون به جرات می توان به بیماری که به پزشک مراجعه کرده است گفت که به واسطه کنترل عوامل خطرات قلبی عروقی، می توان خطر سکته مغزی و حملات قلبی را کاهش داد.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: time.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید