راه های جلوگیری از مرده زایی

0
656

به مرگ جنین در رحم و بعد از هفتۀ بیستم بارداری، مرده زایی گفته می‌شود. دانستن دلایل مرده زایی کمک می‌کنند تا بدانید چه قدم‌هایی را باید برای جلوگیری از این اتفاق بردارید. اگرچه در برخی موارد نمی‌توان از مرده زایی پیشگیری کرد، اما همچنان راه‌هایی وجود دارند که خطر آن را کاهش می‌دهند. با گیاه یاب همراه باشید تا راه های جلوگیری از مرده زایی را بررسی کنیم.

جلوگیری از مرده زایی

جلسات پیش از تولد با پزشک

حاضر شدن در این جلسات به طور منظم کمک می‌کند تا از رشد مطلوب کودک‌تان اطمینان حاصل کنید. این جلسات همچنین تایید می‌کنند که اندازۀ جفت جنین طبیعی بوده و فعالیت مناسبی دارد. در نهایت این جلسات به تشخیص مشکلات سلامتی در مراحل اولیه کمک میکنند و میتوانند بسیار در جلوگیری از مرده زایی موثر باشند.

نظارت بر تحرکات کودک

باید تحرکات جنین را زیر نظر داشته باشید، به ویژه بعد از هفتۀ ۲۶‌ام بارداری. مهم است که حواستان به لگد زدن‌های جنین باشد. اگر در طول روز کمتر از ۱۰ لگد را تجربه کردید، برای جلوگیری از مرده زایی با پزشک‌تان مشورت کنید.

جلوگیری از عفونت

عفونت یکی از دلایل مرده زایی است. در دوران بارداری از خوردن غذاهایی که بدرستی پخته نشده‌‌اند خودداری کنید و هرگز در این دوره به بستر گربه دست نزنید. همچنین آزمایشات مربوط به بیماری‌های مقاربتی را انجام دهید.

در صورت بروز درد یا خونریزی با پزشک تماس بگیرید

ممکن است در دوران بارداری کمی خونریزی را تجربه کنید، اما اگر خونریزی غیرعادی و با درد همراه بود، باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و علائمی که دارید را با او درمیان بگذارید.

حواستان به رژیم غذایی باشد

مهم است که با غذاهای ممنوعه در دوران بارداری آشنا باشید. به طور مثال برخی از انواع ماهی مانند نیزه‌ماهی و برخی از انواع پنیر مانند پنیر آبی نَرم نباید در این دوران مصرف شوند. همچنین تنها گوشتی را مصرف کنید که به طور کامل پخته شده باشد.

قبل از باردار شدن وزن کم کنید

یکی از عوامل خطر در بروز مرده زایی، چاقی است. مهم است که در این باره با پزشک مشورت کنید و مطمئن شوید که برای باردار شدن، وزنِ سالمی دارید. اگر چاق هستید، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و قبل از باردار شدن کمی وزن‌تان را پایین آورید.

منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید