راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

0
597

برای اینکه در طول پاییز ، زمستان و بهار سلامت بمانید، لازم است که سیستم ایمنی و واکنش به التهاب بدنتان را تقویت کنید. در این مقاله راه های تقویت سیستم ایمنی بدن را به شما معرفی میکنیم.

راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

یک شکم سالم مساوی است با یک سیستم ایمنی سالم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «مایندبادی‌گرین» ۷۰ درصد سیستم ایمنی شما در پوشش روده هایتان وجود دارند، پس جای تعجب نیست که کلید یک سیستم ایمنی متعادل این است که مطمئن شوید باکتری های ساکن در روده ی شما سلامت هستند. برای شروع اضافه کردن پروبیوتیک (probiotic) روزانه روش مناسبی است، اما در مورد برخی افراد باید به دنبال پیدا کردن ریشه ی مشکلات روده، کاهش التهاب و تقویت سیستم گوارشی بود.

از گیاهان و مکمل های ضد التهاب استفاده کنید

وقتی به حساسیت ها فکر می کنیم، معمولا به نشانه های مرتبط با حساسیت مثل آبریزش بینی، خارش چشم ها و سردرد ها فکر می کنیم‌. اما در اصل داریم یک واکنش التهابی به ریزگردها و ذرات را تجربه می کنیم. گیاهان دارویی و مکمل ها می توانند به کاهش التهاب کمک کنند و کمی شما را تسکین دهند. اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶، مثل مخلوط های گیاهی می توانند برای کنترل و جلوگیری از این علائم، مورد استفاده قرار بگیرند.

رژیم غذایی مقوی برای کاهش علائم حساسیت

حتی اگر حساسیت های غذایی ندارید، استفاده از یک رژیم غذایی سالم به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند و شما را کمتر در معرض حملات حساسیتی قرار می دهد. ما پیشنهاد می کنیم از غذاهایی که با التهاب مبارزه می کنند مثل گیاهان طبیعی، غذاهای دارای فیبر بالا و چربی های سالم استفاده کنید و از شکرهای تصفیه شده، آرد سفید کارخانه ای، محصولات لبنی و گوشت های قرمز خودداری کنید.

اگر تا به حال نام رژیم غذایی مدیترانه ای را شنیده اید، بدانید که یک رژیم عالی است و از راه های تقویت سیستم ایمنی بدن میباشد، و حتی برای مشکلاتی به جز حساسیت ها هم مفید است.

عواملی که باعث اضطراب می شوند را کاهش دهید

اضطراب هم مثل غذاهایی که می خوریم، می تواند واکنش های التهابی را به جریان بیندازد، پس باید میزان اضطراب و هر عامل استرس زای شدید را کنترل کنید.

عوامل درمانی جسم و روان مانند مدیتیشن (تمرکز)، پیاده روی های طولانی، یوگا و نفس کشیدن های عمیق را به برنامه هر روز خود اضافه کنید.

خود را کمتر در معرض سموم مضر قرار دهید

فکر می کنید که کار  راحتی است؟ با اینکه امری ساده به نظر می رسد اما سموم مضر گاهی در جایی که کمتر انتظارشان را دارید مانند محصولات بهداشت شخصی و مواد تمیز کننده، کمین می کنند. سموم می توانند به سیستم ایمنی آسیب بزنند و باعث التهاب شوند. برای اینکه کمتر در معرض سموم مضر موجود قرار بگیرید، از فیلتر های آب استفاده کنید، محصولات خانگی سمی را با  محصولات طبیعی تعویض کنید، و به منظور تمیز کردن محیط اطرافتان از فیلتر های هوا استفاده کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: mindbodygreen.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید