رازهای شاد بودن در کشورهای مختلف

0
632

وقتی خوب فکر می‌کنیم و به دنبال رمز خوشبختی در زندگی می‌گردیم، در نهایت درمی‌یابیم که شاد بودن بهترین راه برای داشتن یک زندگی ایده‌آل است. شادابی و عشق از اساسی‌ترین حقایق وجود انسان هستند. روش‌ها و تمرین‌های فراوانی برای دستیابی به شادابی وجود دارد؛ ما قصد داریم در این نوشتار به کشورهای مختلف سفر کنیم و شما را با رازهای شاد بودن مردم این کشورها آشنا سازیم.

رازهای شاد بودن

شینرین یوکو، ژاپن

شاید با شینرین یوکو یا «حمام جنگلی» آشنا باشید. ژاپنی‌ها از این روش‌ به عنوان یک ابزار پیشگیری‌کننده برای مشکلات سلامتی استفاده می‌کنند. این تمرین می‌تواند به تقویت عملکرد سیستم ایمنی، کاهش فشارخون، کاهش استرس، بهبود خلق‌وخو، افزایش انرژی و بهبود خواب کمک کند. درست متوجه شدید، جنگل می‌تواند انقدر قدرتمند باشد. هر زمانی که در فضای یک جنگل شروع به قدم زدن کنید، در واقع در حال انجام این تمرین ژاپنی هستید و از فواید آن بهره‌مند خواهید شد.

هوپونوپونو، هاوایی

این تمرین شامل مسئولیت‌پذیری برای تمام رویدادهایی است که اطراف‌تان اتفاق می‌افتد و باید برای آنها درخواست بخشش و عشق کنید. انگشت دوستتان زخمی شده؟ مسئولیت آن را برعهده بگیرید. یک گردباد مخرب اتفاق افتاده؟ خودتان را در آن مسئول بدانید. سپس بعد از قبول کردن مسئولیت، درخواست بخشش کرده و به خودتان و اطرافیان‌تان عشق بورزید. مردم هاوایی باور دارند که با انجام این تمرین نه تنها شاداب‌تر می‌شوید، بلکه حس آگاهی خود را آزاد کرده و دنیایی شاد‌تر را تجربه خواهید کرد.

زندگی در هوای آزاد، نروژ

در این روش شما باید هر زمانی که می‌توانید به طبیعت وحشی بروید. مطالعات ثابت کرده‌اند که حضور یافتن در مکان‌های طبیعی، یکی از رازهای شاد بودن بوده و همچنین برای مبارزه با افسردگی روشی کارآمدست. از خانه بیرون بزنید و ارتباط خود را با طبیعت کشف کنید؛ مطمئن باشید که این تجربه به شما کمک می‌کند تا شادی بیشتری را در زندگی‌تان تجربه کنید.

راحتی، آلمان

عبارت «راحتی» در این تمرین به این معنا نیست که در خانه‌ی خود بر روی یک مبل راحتی لم بدهید. این روش بیشتر بر این مفهوم تاکید دارد که راحتی را در کنار بهترین دوستان خود و در محیطی مناسب تجربه کنید. مثلا آخر هفته با دوستان خود در محیطی آرام یک آتش کوچک درست کرده و به همراه صندلی‌های راحت و نوشیدنی‌های آرامش‌بخش، وقت خود را بگذرانید.

چُرت زدن، اسپانیا

این تمرین فراتر از یک چرت ساده‌ی میان‌روزی است. هدف این روش دوری کردن از گرمای نیمروزی و آرامش داشتن است. در این روش می‌توانید چُرت زده و یا زمان‌تان را با دوستان خود سپری کنید و یا حتی یک غذای خوشمزه میل کنید. بسیاری از فروشگاه‌ها در کشور اسپانیا در بازه‌ی زمانی ۲ تا ۵ بعدازظهر بسته بوده و صاحبان آن به انجام دادن این تمرین آرامش‌بخش مشغول می‌شوند. شاید انجام اینکار در فرهنگ کشور شما عجیب باشد، اما فراموش نکنید که استراحت نیمروزی یکی از رازهای شاد بودن است.

تنهایی، ترکیه

این روش بر گذراندن وقت به طور تنهایی در محیط‌های آرامش‌بخش و ساکت گفته می‌شود که یکی از بهترین تمرین‌ها برای کسب آرامش و شادابی است. این تمرین را می‌توانید به سبک خودتان انجام داده و در محیطی که در آن آرامش دارید استفاده کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید