رابطه میان تنفس و عملکرد مغز از دیدگاه طب سنتی

0
326
تنفس صحیح یکی از مواردی می باشد که می تواند تاثیر به سزایی بر سلامت فرد بگذارد، از این رو در این مطلب می خواهیم به نظریه یک کارشناس طب سنتی درباره رابطه میان تنفس و عملکرد مغز بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

عملکرد مغزسید جواد علوی درباره دستور تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی , اظهار داشت: افراد با مزاج سرد و خشک به ورزش‌های خفیف مانند پیاده‌روی بپردازند.

به‌گفته وی سفرهای کوتاه به‌خصوص به مناطق مرطوب معتدل بسیار برایشان مفید است، همچنین دستور تنفس طبی را صبح زود و بعد از ظهرها انجام دهند.

این کارشناس طب سنتی افزود: افراد سرد و خشک حدود ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند و حدود ۷ تا ۶ ساعت استراحت کنند، البته نیم ساعت چرت بعد از ناهار نیز اشکالی ندارد.

علوی بیان داشت: از هوا، محیط و فعالیت‌های افزایش دهنده سردی و خشکی خودداری کنند. برای تقویت عملکرد مغز, اکسیژن رسانی مناسب به مغز مؤثر است.

وی درباره تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی اضافه کرد: در حالت نیمه‌درازکش، نفس کاملاً عمیق بکشید و ریه‌های خود را از هوا پر کنید، به‌مدت ۵ثانیه نفس خود را حبس کرده، سپس آرام آرام، طی حدود ۱۰ثانیه نفس را بیرون دهید.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: حدود یک ثانیه مکث کرده و سپس ۱۰ بار دستور بالا را تکرار کنید, آرامش و احساس نشاط بر فرد چیره خواهد شد. تکرار این دستور در شرایط تنش روزانه و نیز در حالت معمولی به آرامش افراد کمک می‌کند.

مشرق
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید