رابطه‌ی عینک آفتابی و افسردگی در فصل سرما

0
645

عینک آفتابی از لوازمی است که اغلب افراد هنگام بیرون رفتن همراه خود دارند و همواره از آن استفاده میکنند. اگرچه استفاده از عینک آفتابی مناسب و باکیفیت میتواند به سلامت چشمان شما کمک کند اما در مواقعی نیز بهتر است آنها را در کیفشان نگه دارید و استفاده نکنید! در این نوشتار به بررسی رابطه‌ی عینک آفتابی و افسردگی در فصل سرما خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

عینک آفتابی

به گفته یک روانپزشک برای پیشگیری از ابتلا به یک اختلال شایع، بهتر است در طول زمستان، حتی زمانی هم که شدت نور خورشید زیاد است از عینک آفتابی استفاده نکنید.

مهدی شفیعی گفت: درصد بالایی از افراد جامعه در طول زمستان و اواخر پاییز دچار اختلالاتی نظیر افسردگی می‌شوند و این اختلالات کیفیت زندگی آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رابطه‌ی عینک آفتابی و افسردگی در فصل سرما

وی با بیان اینکه نور کم از دلایل مهم افسردگی فصلی است، تاکید کرد: ‌ برای پیشگیری از افسردگی در زمستان باید بیشتر در معرض نورهای طبیعی و مصنوعی قرار گرفت و از اقداماتی که موجب کاهش دریافت نور به ویژه به وسیله چشم‌ها می‌شود، خودداری کرد.

شفیعی یاد آور شد: برای پیشگیری از افسردگی فصلی که یک اختلال بسیار شایع در فصل زمستان و پاییز است، بهتر است در طول زمستان حتی زمانی که شدت نور خورشید زیاد است از عینک آفتابی استفاده نکنید. همچنین بهتر است فعالیت‌های اجتماعی و بیرون رفتن‌های خود را در طی زمستان، در طول روز و یا اوایل عصر انجام دهید.

وی افزود: ‌برای پیشگیری از افسردگی فصلی، باید نور اتاق و فضایی که در آنجا زندگی می‌کنیم نیز کافی باشد و تا حد امکان باید از ماندن در فضای تاریک پرهیز کرد.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید