ذرت بوداده مایکروویو شده را نخورید!

0
681

مطمئنا با مطالعه‌ی مقالات مختلف تا به الان با بسیاری از غذاهای مفید و مضر آشنا شده‌اید و می‌دانید که برای داشتن بدنی سالم باید تغذیه‌ای صحیح و مناسب داشته باشید. مصرف برخی از مواد غذایی و خوراکی‌ها میتواند بسیار خطرناک باشد و در واقع پیشنهاد ما این است که این خوراکی‌ها را حتی یکبار هم مصرف نکنید. در ادامه ۵ ماده غذایی مضر که باید از مصرف آنها خودداری کنید را معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

ذرت بوداده

۱ – ذرت بوداده در مایکروویو

نایلکس حاوی ذرت بوداده شامل مواد شیمیایی معروف به perfluorooctanoic acid (pfoa) است.

تحقیقات علمی انجام شده در آزمایشگاه ها بر روی حیوانات نشان می دهد که این مواد شیمیایی وقتی که درمعرض حرارت قرار می گیرد، خطرناک می شود و مصرف کنندگان آن درمعرض بیماری سرطان و نازایی قرار می گیرند.

۲ – گوشت فرآوری شده

گوشت های فرآوری شده که شامل گوشت های خشک شده توسط نور خورشید یا ذغال و یا گوشت های نمک سود، سوسیس و کالباس و دیگر انواع گوشت هایی که برای تغییر طعم یا افزایش ماندگاری آن ها نمک سود شده و یا مواد نگهدارنده به آن ها اضافه شده است که همه این ها جز مواد غذایی هستند که سازمان جهانی بهداشت آن ها را سرطان زا به شمار آورده است.

۳ – انواع نان که حاوی پتاسیم برومات باشد

ماده پتاسیم برومات به خمیر اضافه می شود تا نرم تر شود و زودتر پخته شود.

این ماده مضر می تواند مشکلاتی را برای سلامت انسان به وجود بیاورد که از مهم ترین آن می توان به مشکلات عصبی، مشکلات در تیروئید، کلیه و نیز انواع بیماری سرطان اشاره کرد.

۴ – خوراکی های حاوی رنگ های صنعتی

رنگ های صنعتی سلامت انسان را به طور مستقیم تهدید می کند و باعث نقص هایی درجنین می شود و موجب حساسیت زیاد دربدن می شود و نیز افزایش خطر ابتلا به بیماری سرطان را به دنبال دارد.

۵ – مارگارین (کره گیاهی)

مارگارین حاوی چربی های اشباع شده است که خطر ابتلا به بیماری های خطرناک متعدد مانند تصلب شرائین و بیماری های قلبی وسکته را به دنبال دارد، لذا حتی الامکان از خریدن این ماده غذایی و مصرف آن در وعده های مختلف غذایی پرهیز کنید.

جام جم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید