دلایل کمر درد

0
538

دردهای ناگهانی و عجیب در کمر خود احساس می‌کنید؟ احتمال اینکه این دردها ناشی از عادت‌های ناسالم‌تان باشند زیاد است. در ادامه به بررسی عادت‌هایی که می‌توانند دلایل کمر درد باشند می‌پردازیم.

dalayel-kamar-dard

خوابیدن روی تشک قدیمی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» یک تشک خوب عمری ۹ تا ۱۰ ساله دارد. اگر سن تشک‌تان بیش از ۱۰ سال است، به احتمال زیاد هنگام خوابیدن ستون فقرات‌تان را پشتیبانی نمی‌کند.

راه حل: تشک قدیمی را با تشکی که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم است تعویض کنید. تشک سفت اجازه نمی‌دهد که انحنای کمر به خوبی در تشک فرو برود. تشک بیش از حد نرم نیز نمی‌تواند به خوبی از کمر پشتیبانی کند.

حمل کردن کیف بزرگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه دارند همواره تمام وسایل‌شان را با خود حمل کنند، احتمالا کمرتان وضعیت جالبی ندارد. حمل کردن یک کیف بزرگ و سنگین بر روی یکی از شانه‌ها باعث برهم‌خوردگی تعادل شانه‌ها شده و در نهایت تعادل ستون فقرات را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

راه حل: کیف سبکتری انتخاب کنید. متخصصین پیشنهاد می‌کنند که وزن کیف با وسایل داخلش نباید بیشتر از ۱۰ درصد وزن خودتان باشد.

کفش‌های نامناسب

کفش‌هایی که پاشنۀ آنها زیادی بلند است به کمر فشار می‌آورند و به مفاصل استرس وارد می‌کنند. همچنین کفش‌های کاملا تخت نیز مشکل‌ساز هستند. صندل‌هایی که قسمت پشتی برای پشتیبانی ندارند به پاها آسیب رسانده و وزن بدن را به طور نامتعادل بین پاها تقسیم می‌کنند.

راه حل: هرکسی یک ارتفاع پاشنۀ ایده‌آل دارد. با تحقیق و آزمایش بهترین ارتفاع پاشنه را برای خودتان پیدا کرده و کفش‌های مناسب پاهایتان را تهیه کنید.

عصبانی بودن

محققین باور دارند افرادی که بخشنده هستند، کمتر احساس عصبانیت، ناراحتی، افسردگی و درد را تجربه می‌کنند. احساسات ما، تنش‌های عضلانی و افکارمان به طور مستقیم بر روی قدرت سیگنال‌های درد تاثیر می‌گذارند.

راه حل: عصبانی بودن نه تنها برای جسم‌تان مفید نیست، بلکه برای روح و روان نیز فایده‌ای ندارد. سعی کنید از عصبانیت دوری کرده و خودتان را تشویق کنید تا بیشتر بخشنده باشید و افکار مثبت را به ذهن‌تان راه بدهید.

نشستن بیش از اندازه

خبر بد برای کسانی که کارهای اداری و پشت‌میزی دارند؛ نشستن زیاد برای سلامت‌تان مضر است. لَم دادن روی صندلی شاید برای بسیاری از افراد حسِ خوبی باشد، اما متاسفانه اغلب ما در حالت و وضعیت مناسبی نمی‌شینیم. این موضوع باعث می‌شود تا عضلات کمر بعلت کم بودن فعالیت ضعیف شوند. همچنین نشستن نسبته به ایستادن، ۴۰ درصد فشار بیشتری را به ستون فقرات وارد می‌کند.

راه حل: با مدیر خود صحبت کنید و ببینید آیا قادر است برایتان میز کار ایستاده تهیه کند. این میزها به شما کمک می‌کنند تا در طول روز عضلات کمرتان همواره درگیر و فعال باشند. اگر میز کار ایستاده در دسترس نیست، سعی کنید هنگام نشستن بر روی صندلی، به خوبی تکیه دهید و زاویه‌ای ۱۳۵ درجه‌ای ایجاد کنید تا فشارِ بر روی دیسک‌ها و ستون فقرات کاهش یابد.

استرس

وقتی استرس دارید، تمام بدنتان تحت تاثیر آن است که شامل عضلات گردن و کمر نیز می‌شود. اگر استرس را مدیریت نکنید، این عضلات همواره در حالت گرفتگی بوده و هیچوقت آرامش نخواهند داشت، که خود می‌تواند به بروز کمر درد منجر شود.

راه حل: خبر خوب این است که روش‌های فراوانی برای کاهش استرس وجود دارند و می‌توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. ورزش کردن، مدیتیشن و حمام گرم گزینه‌های خوبی هستند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید