دلایل کاهش طول عمر

0
791

به گزارش آکادمی علوم ملی در ایالات‌متحده، در میان کشورهایی که درآمد بالایی دارند، ایالات‌متحده اولین یا دومین کشوری است که احتمال زنده ماندن افراد بعد از ۵۰ سالگی در پایین‌ترین حد قرار دارد. حتی آمریکایی‌هایی که به سن ۵۰ سالگی می‌رسند هم معمولا وضعیت سلامتی مناسبی ندارند و بیشتر در خطر بیماری‌های مزمن نسبت به شهروندان سایر کشورها هستند. این به طور کلی به دلیل بروز عوامل خطری است که در سنین پایین‌تر بروز پیدا می‌کنند. عواملی نظیر چاقی، دیابت و سیگار کشیدن. در این مطلب به بررسی دلایل کاهش طول عمر می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

دلایل کاهش طول عمر

چاقی و دیابت

بالاترین درصد افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند، مربوط به کشور ایالات‌متحده است که حدود ۷۰ درصد از جمعیت این کشور را شامل می‌شود. در حالی که این عدد در سایر کشورها بین ۲۳.۸ درصد تا ۶۳.۴ درصد است.

اگرچه مصرف الکل و سیگار در ایالات‌متحده نسبت به بسیاری از کشورها کمتر است، اما مردم این کشور بیشترین کالری را مصرف می‌کنند. همچنین الگوهای دریافت غذا در این کشور بسیار تحت تاثیر عوامل محیطی است. این عوامل شامل کارهایی هستند که از سمت صنایع غذایی و کشاورزی انجام شده و غذاهایی که در فروشگاه‌ها و رستوران‌ها عرضه می‌شوند.

بیماری قلبی

برای کاهش خطر بیماری قلبی – عروقی، بسیار مهم است که به رژیم‌تان توجه داشته باشید، استرس را کاهش داده و به طور منظم ورزش کنید. همچنین مهم است که آزمایش‌های مربوط به بیماری قلبی را انجام داده تا بتوانید با کمک پزشک از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کنید.

بیماری‌های تنفسی مزمن

سازمان بهداشت جهانی باور دارد که بیماری‌های تنفسی مزمن ناشی از عوامل محیطی نظیر آلودگی هوا و ناسالم بودن محیط خانه، هوای نامناسب فضای خانه، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و غبار بدلیل وضعیت شغلی هستند.

سوءمصرف مواد

محققین باور دارند که استفاده از داروهای مسکن (ضد درد) تجویز شده است که راه را برای اعتیاد به داروهای مخدر نظیر هروئین هموار می‌کند. براساس یک تحقیق، گزارش شده است ۶۳ درصد از مردم انگلستان که برای آنها داروهای مخدر تجویز شده بود، از این داروها سوءاستفاده کرده‌ بودند.

سایر دلایل کاهش طول عمر

  • عفونت‌های مقاربتی
  • سیستم مراقبت‌های بهداشتی ناکارآمد
  • تصادفات
منبعdraxe.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید