در لیوان مسی آب بنوشید!

388

ظروف مسی از قدیم الایام مورد استفاده بوده‌اند اما با گذشت زمان بسیاری از مردم این ظرف‌ها را فراموش کرده‌اند و دیگر از آنها استفاده نمی‌کنند. در این نوشتار قصد داریم به فواید نوشیدن آب در ظرف یا لیوان مسی بپردازیم. پس اگر ظروف مسی‌تان در کابینت‌ها در حال خاک خوردن هستند بهتر است زودتر آنها را بیرون آورید و از مزایای آنها بهره ببرید. با گیاه یاب همراه باشید.

لیوان مسی

با لیوان مسی از پیری زودرس جلوگیری کنید

مس ماده ای طبیعی برای جلوگیری از پدید آمدن چین و چروک در پوست بدن است زیرا دارای آنتی اکسیدان های قوی است و می تواند سلول های پوستی را بازسازی کند. مس همچنین حجم تولید ماده مِلانین را که محافظ پوست در برابر تابش خورشید است ، افزایش می دهد و زخم ها را زودتر بهبود می بخشد.

مس دوستدار دستگاه گوارش

نگهداری آب در ظرف مسی و نوشیدن آن در لیوان مسی باعث دفع گازها و رفع مشکل سوء هضم می شود زیرا مس باعث حرکت بهتر معده و بهبود هضم غذا می شود. مس همچنین سم ها را از بدن دفع می کند خصوصاٌ اگر آب را در لیون مسی پیش از خوردن صبحانه بنوشی.

لاغر شوید!

آبی که در لیوان مسی نوشیده شود ، نه تَنها سوء هاضمه را برطرف می کند، بلکه باعث بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و کاهش وزن می شود . مس به بدن در تجزیه چربی و خلاص شدن از آن بسیار می کند.

بهبود عملکرد مغز

مس باعث تولید ماده میالین می شود . ماده میالین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است و آب نوشیدن در لیوان مسی باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود.

همچنین بخوانید :  سرما درمانی چیست و چه آثاری دارد؟

از لحاظ پزشکی نیز استفاده از لیوان مسی برای نوشیدن آب باعث نابودی سلول های سرطانی ، التیام زخم ها و افزایش کارکرد قلب می شود.

ظروف مسی در سلامت آب آشامیدنی موثر است.

باشگاه خبرنگاران
در لیوان مسی آب بنوشید!
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید