درمان گیاهی گلو درد

0
412

زمانی که به گلو درد دچار می‌شوید احتمالا گلویتان با عفونت باکتریایی یا ویروسی ملتهب شده است. همچنین ممکن است دلایل دیگری از جمله تحریک غذایی، کم آبی بدن یا یک واکنش آلرژیک مواجه باشید. گلو درد موجب بسیاری از ناراحتی‌های جسمی می‌شود و احتمالا اختلالاتی در خوردن، نوشیدن و صحبت کردن نیز برای شما ایجاد می‌کند. شما می‌توانید هر گونه دارو یا درمان‌های آرام‌بخش را برای گلو درد انتخاب کنید، اما یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای درمان گیاهی گلو درد ، نوشیدن چای است.

درمان گیاهی گلو درد

مزایای نوشیدن چای برای گلو درد

اگر برای درمان گیاهی گلو درد نوشیدن چای های گیاهی را انتخاب کرده اید، اطمینان داشته باشید که به سرعت التهاب گلو کاهش می یابد و عفونت ها از بین می روند.

التهاب و درد

مسکن ها اغلب از گیاهان دارویی بدست می‌آیند؛ این گیاهان خواص ضد درد و ضد التهابی دارند که به راحتی موجب برطرف شدن ناراحتی های مرتبط با گلو درد می شوند.

سیستم ایمنی

بسیاری از چای ها حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند و موجب از بین رفتن پاتوژن های باکتری یا ویروسی شوند.

گرفتگی

بعضی از انواع چای به از بین بردن سینوس ها و ایجاد انقباضات جهت پاک شدن ریه و مخاط دستگاه تنفسی کمک می کنند.

بهترین چای‌ها برای درمان گیاهی گلو درد

بهترین نوشیدنی ها برای درمان گیاهی گلو درد عبارتند از: دمنوش بابونه، دمنوش گل گاو زبان، چای سفید، چای شیرین بیان، چای تلخ، چای زردچوبه، چای سبز و دمنوش نعناع. در ادامه توضیحات مختصری درباره ی هرکدام از این نوشیدنی ها به شما ارائه می دهیم:

دمنوش بابونه

یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دنیا، دمنوش بابونه می باشد که قرمزی و تورم را کاهش می دهد، گلو درد را به سرعت از بین می برد و باعث آرامش و خواب راحت می شود.

دمنوش گل گاو زبان

این نوع نوشیدنی برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید است، زیرا در هنگام قرار گرفتن در معرض آب یک ماده ی ژل مانند ایجاد می شود. این ماده ژله ای درون گلو را پوشش می دهد و موجب تسکین التهاب و در نتیجه ی آن بلعیدن آسان می شود.

چای سفید

چای سفید مانند بسیاری از چای های دیگر باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و تسریع در روند بهبودی می شود.

چای شیرین بیان

این چای حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مختلف است که سیستم ایمنی را تحریک می کند و همچنین خواص ضد درد دارد. با این حال مصرف بیش از اندازه ی آن می تواند موجب مسمومیت غذایی شود.

چای تلخ

این چای به راحتی می تواند موجب انقباض شود و مخاط ها و ریفلاکس های بیش از اندازه ی بدن شما را از بین ببرد.

دمنوش نعناع

ماهیت آرام بخش این دمنوش باعث می شود تا سینوس هایی که موجب عفونت می شوند سریع تر از بین بروند.

دمنوش زردچوبه

دمنوش زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان و کورکومین می باشد که باعث کاهش التهاب و خنثی کردن پاتوژن ها و عفونت ها می شود. این دمنوش، همچنین اثرات ضد درد موضعی روی گلو دارد.

چای سبز

چای سبز با کاتچین ها و سایر آنتی اکسیدان ها ترکیب شده است که باعث تحریک سیستم ایمنی می شود ، همچنین درد و ناراحتی های ناشی از گلو درد و عفونت ها را نیز کاهش می دهد.

عوارض نوشیدن دمنوش برای گلو درد

اگر به سرماخوردگی یا گلو درد دچار شده اید، نوشیدن دمنوش ها و چای های مختلف یک پیشنهاد عالی برای تسریع روند بهبودی محسوب می شود، اما می تواند عوارض جانبی مانند اضطراب، کم خوابی، ناراحتی های دستگاه گوارش و یا واکنش های آلرژیک را ایجاد کند.

محتوای کافئین موجود در چای، حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا می تواند اثرات جانبی داشته باشد. زنان باردار و شیرده قبل از مصرف این نوع دمنوش ها و چای ها برای درمان گلو درد حتما باید با پزشک خود مشورت کنند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید