درمان گیاهی عفونت ادراری

0
500

عفونت ادراری (UTI) عارضه‌ای است که دستگاه ادراری بدن انسان (کلیه‌ها، غده پروستات و مثانه) را هدف قرار می‌دهد. از علائم عفونت ادراری می‌توان به تکرر ادرار، درد هنگام ادرار، تب، پهلو درد و… اشاره کرد. اگر می‌خواهید به درمان گیاهی عفونت ادراری در منزل بپردازید، حتما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و این روش‌های درمانی خانگی را با او به اشتراک بگذارید و نظر او را جویا شوید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان گیاهی عفونت ادراری

خوک طلایی

خوک طلایی خواص ضد باکتری و التهابی دارد و برای درمان گیاهی عفونت ادراری مفید است. این گیاه خون‌ریزی را بند می‌آورد، جداره مثانه را ترمیم و زخم ناشی از عفونت را نیز درمان می‌کند.

لیمو

برای رفع احساس سوزش و بند آوردن خونریزی ناشی از عفونت ادراری یک قاشق چای‌خوری آب لیمو را در ۱۸۰ میلی‌لیتر آب جوش مخلوط و آن را میل کنید.

کاکُل ذرت

کاکُل ذرت یک ادرار آور عالی و گیاهی موثر برای بهبود عفونت ادراری است. کاکُل ذرت التهاب مثانه، مجرای ادرار و پروستات را کاهش می‌دهد. این گیاه همچنین در درمان سنگ کلیه و التهاب مجاری ادراری کودکان نیز مفید است.

اسفناج

برای درمان گیاهی عفونت ادراری مقادیر مساوی از آب اسفناج تازه و آب نارگیل را با هم مخلوط کنید سپس آن را بنوشید.

علف طلایی

علف طلایی یکی از بهترین دارو‌های گیاهی برای تسکین درد ناشی از عفونت ادراری است.

کران بری (کرنبری)

کران بری سبب اسیدی کردن ادرار است و از این طریق مانع از رشد باکتری‌هایی می‌شود که عامل بروز عفونت ادراری هستند؛ این میوه همچنین از چسبندگی باکتری‌ها روی دیواره مجرای ادرار و مثانه نیز جلوگیری می‌کند.

اکیناسه (سر خار گل)

برای بهبود عفونت‌های ادراری باید یک گرم ریشه یا برگ خشک گیاه اکیناسه را در یک فنجان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دَم و روزانه یک تا ۶  فنجان از این دمنوش میل کنید.

آب

نوشیدن آب فراوان بهترین درمان برای عفونت مثانه است.

آب زغال اخته

نوشیدن آب زغال اخته تاثیر بسزایی در جلوگیری از ابتلا به عفونت ادراری در زنان باردار دارد.

هشدار

اگر شما یا یکی از افراد خانواده‌تان سابقه سنگ کلیه دارید یا در صورتی‌که برای رقیق شدن خون دارو مصرف می‌کنید باید از نوشیدن آب زغال اخته پرهیز کنید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید