درمان گیاهی زردی نوزاد

0
596

اگر احساس می‌کنید که رنگ پوست کودک تازه به ‌دنیا آمده‌تان تغییر کرده و مایل به رنگ زرد می‌باشد، به احتمال زیاد فرزندتان به زردی نوزاد دچار شده است. در این وضعیت میزان بیلی‌روبین خون نوزاد بیشتر از حد معمول رفته و باعث بروز زردی پوست می‌شود. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا شما را با روش‌های درمان گیاهی زردی نوزاد آشنا کنیم.

درمان گیاهی زردی نوزاد

درمان گیاهی زردی نوزاد

جهت درمان گیاهی زردی نوزاد هر روز نصف تا یک قاشق چای‌خورى تخم گشنیز را در یک و نیم استکان آب بجوشانید تا نیمى از آن باقی بماند، سپس آن را صاف کنید و به نوزاد بدهید؛ این کار را چند روز انجام دهید.

برای درمان زردی نوزاد یک قاشق چای‌خورى تا یک قاشق مرباخورى ترنجبین را در کمى آب جوش حل و صاف کنید و به نوزاد بدهید. این کار را چند روز تکرار کنید.

حمام درمانی با عصاره یا جوشانده گیاهان گل بنفشه و ختمی نیز یکی دیگر از روش‌های درمان زردی نوزاد است.

حدود یک نخود شیرخشت و نصف قاشق چای‌خوری ترنجبین را در نصف استکان آب جوش حل و با پارچه نخی صاف کنید سپس این محلول را روزانه ۲ تا سه بار به نوزاد بدهید.

مقداری ترنجبین را در آب حل کنید و با پارچه آغشته شده به آن پیشانی و پشت گوش نوزاد را ماساژ دهید.

آرد جو نرم و الک شده را روی بدن نوزاد (به جز صورت و ناف او) بپاشید.

حجامت نوزاد یکی از سریع و موثرترین روش‌های درمانی زردی نوزاد است که به طور معمول هیچ عارضه‌ای در پی ندارد. برای حجامت نوزاد بر روی لبه بیرونی لاله گوش و نیز پشت گوش، خراش‌های ظریفی ایجاد می‌شود همچنین می‌توان یک تا ۲ خراش ظریف نیز در منطقه حجامت عام (بین دو کتف) نوزاد وارد کرد.

تغذیۀ مادر

مقدارى عناب نیم‌کوب شده و گل بنفشه را به نسبت مساوى با هم مخلوط کنید سپس آن را بجوشانید؛ این محلول را صاف و مقدارى ترنجبین و شیرخشت در آن حل کنید و به مادر نوزاد بدهید.

آب لیمو شیرین را با سکنجبین، ترنجبین و شیرخشت مخلوط و روزانه یک فنجان میل کنید.

عرق کاسنی و شاه‌تره را به نسبت مساوی مخلوط و روزانه سه استکان مصرف کنید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید