درمان گلو درد با زنجبیل

0
834

گلو درد واقعا آزاردهنده است و تا زمانی که به آن مبتلا نشده باشید، این موضوع را درک نخواهید کرد. مسکن‌های بسیاری برای درمان و آرام کردن این درد وجود دارد و یکی از مؤثرترین راه‌ها، استفاده از زنجبیل است. با ما همراه باشید تا به بررسی درمان گلو درد با زنجبیل بپردازیم.

درمان گلو درد با زنجبیل

درمان گلو درد با زنجبیل

زنجبیل طعم بسیار تندی دارد و ممکن است تصور شما این باشد که طعم های تند برای درمان گلودرد مؤثر نیستند. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ درمان گلو درد با زنجبیل یک شیوه ی آزمایش شده است. زنجبیل حاوی مواد مفید بسیار زیادی است که می تواند در درمان گلو درد مؤثر باشد. زنجبیل نه تنها در درمان گلو درد مؤثر است بلکه به طور جدی با آن مبارزه می‌کند. از آنجا که سرماخوردگی دلیل اصلی گلو درد بوده، اثرگذاری زنجبیل به دلیل طبع گرم آن دو برابر می شود.  یکی دیگر از عوامل گلو درد مخاط های اضافی است که زنجبیل یک دفع کننده ی عالی برای این امر محسوب می شود.

-عطر زنجبیل به باز شدن سینوس ها کمک می کند که این نیز یک نقطه قوت بسیار تاثیرگذار محسوب می شود

-زنجبیل گردش خون سیستم تنفسی را افزایش می دهد و به افزایش جریان خون کمک می کند تا سموم را از بین ببرند و روند بهبود را سرعت ببخشند.

-زنجبیل یک ضد التهاب فوق العاده است و می تواند میکرو ارگانیسم هایی همچون ویروس و باکتری ها را از بین ببرد و بهترین مزیت آن این است که شما می توانید تمام این مزایا را با یک فنجان دمنوش زنجبیل گرم، جذب کنید.

روش های استفاده از زنجبیل برای درمان گلو درد

۱.آب زنجبیل

برای تهیۀ آب زنجبیل ، زنجبیل تازه را پوست بگیرید، آن را خرد کنید و در یک لیوان قرار دهید. آن را روی شعله قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه در همان حالت بماند. سپس مقداری عسل، آبلیمو یا فلفل قرمز را برای شیرین شدن و بهتر شدن طعمش اضافه کنید. می توانید این نوشیدنی معجزه گر را برای درمان گلو دردتان بنوشید.

۲.چای زنجبیل و عسل

مواد لازم:

-زنجبیل تازه حدود دو اینچ

-یک قاشق غذا خوری عسل

-۲-۳ لیوان آب

طرز تهیه:

زنجبیل را خرد کنید. یک کاغذ روغنی را روی آن قرار دهید سپس با پشت چاقو یا یک شئ سنگین آن را له کنید. آب را روی حرارت متوسط قرار دهید و زنجبیل خرد شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید حدود سه تا پنج دقیقه جوش بخورد. دمنوش زنجبیل آماده شده است. عسل را به آن اضافه کنید و میل بفرمایید.

۳- زنجبیل ، لیمو و عسل

مواد لازم:

-دو تکه زنجبیل تازه (حدود دو بند انگشت)

-دو عدد لیمو

-عسل

طرز تهیه:

زنجبیل را بشویید و پوست آن را بگیرید. آن را به صورت نازک برش دهید. لیمو را هم برش دهید و آنها را به صورت لایه لایه در شیشه قرار دهید. عسل را روی این لایه ها بریزید. آن را در محل خشک و خنک قرار دهید تا به ماده ای ژله مانند  تبدیل شود. هر زمان که گلو درد دارید فقط ۲-۳ قاشق غذاخوری از این معجون را در یک فنجان قرار دهید. مقداری آب جوش را روی آن قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد. این معجون را برای بهبود یافتن گلو دردتان بنوشید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید