درمان چربی پلک چشم به روشی ساده

0
321
چربی پلک که یک ضایعه پوستی می باشد معمولا به دلیل بالا بودن کلسترول مضر در بدن پدید می آید که البته گفتنی است عوامل ژنتیکی ، مشکلات کبدی و دیابت هم در بوجود آمدن این چربی ها نقش اساسی دارند ، در ادامه مطلب می خواهیم به چند روش خانگی درمان چربی پلک جهت از بین بردن این زائده های پوستی بپردازیم البته فراموش نکنید که قبل از استفاده از این روشها با پزشک خود مشورت کنید  ، با گیاه یاب همراه باشید.

درمان چربی پلک
درمان چربی پلک ؛ سرکه سیب

پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید وکمی فشار دهید. سپس آن را روی بر آمدگی قرار دهید و با چسب کوچک بچسبانید. پس از گذشت چند ساعت آن را بردارید و آن قسمت را شست وشو دهید.

درمان چربی پلک ؛ روغن کرچک

اغلب افراد معتقدند که این درمان برای برآمدگی هایی که تازه‌تر است، بهتر عمل می‌کند.

درمان چربی پلک ؛ سیر

یکی از شایع‌ترین و مؤثرترین درمان ها برای چربی پشت پلک سیر است. آن را به دو قسمت تقسیم کنید و روی بر آمدگی بمالید. سوزشی را حس خواهید کرد که طبیعی است. این کار را به مدت چند روز تکرار کنید.

درمان چربی پلک ؛ پیاز

همانند سیر، پیاز نیز دراز بین بردن این چربی‌ها بسیار مؤثر است. نصف یک پیاز را رنده کنید و تا می‌توانید آب آن را بگیرید. کمی نمک را به آب پیاز اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس با کمک پنبه ‌آب پیاز را به چربی روی پلک بمالید و روز بعد صورت خود را بشویید.

درمان چربی پلک ؛ پوست موز

گذاشتن تکه‌های کوچک از پوست موز روی چربی‌های پشت پلک طی چند روز نتایج چشمگیری را نشان می‌دهد. قسمت داخل تکه‌های پوست موز را روی بر آمدگی‌ها قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید و روز بعد بشویید. برای کاهش دادن میزان کلسترول در خون بهتر است به یک برنامه غذایی کم کلسترول رو بیاورید تا با کاهش کلسترول بدن چربی‌ها خودبه‌خود از بین برود.مواد غذایی که در ادامه ذکرشده، سرشار از فیبر است که کمک می‌کند کلسترول موجود از بدن دفع شود. اغلب این مواد غذایی حاوی ویتامین C ، آنتی‌اکسیدان و چربی‌های سالم است که در کاهش دادن کلسترول مضر مؤثر است:
جو دو سر
سبزی‌های برگ‌ سبز مانند اسفناج
آوا کادو
مرکبات
ماهی چرب مانند سالمون
چای سبز
روغن زیتون
خراسان
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید