درمان وزوز گوش با طب سنتی

0
379

وزوز کردن گوش شاید عارضه‌ای باشد که بسیاری از ما آن را تجربه کرده باشیم. این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد، از اختلالات گوش گرفته تا حتی یک سرماخوردگی ساده. نکته‌ی جالب این است که اغلب افرادی که از این عارضه رنج میبرند دارای کمبود ویتامین ب۱۲ هستند. در ادامه نظر متخصص طب سنتی را برای درمان وزوز گوش خواهیم خواند. با گیاه یاب همراه باشید.

درمان وزوز گوش

علی حسینی، متخصص طب سنتی می‌گوید: برای درمان صدای گوش و وزوز ایجاد شده در آن بهتر است کنجد ، لوبیا، جو پرک شده، آبنبات نرم، انگور ، چغندر ، هویج ، کنگر و لیمو بیشتر مصرف کنند.

همچنین غذاهای حساسیت‌زا و داغ، پرادویه یا چرب باید در رژیم غذایی این افراد کاهش یابد و مصرف قهوه، چای و نوشیدنی‌های دارای کافیین نیز به شدت کم شود.

به‌طورکلی در مواقع گوش‌درد بهتر است از مصرف گوشت و تخم‌مرغ و پیاز خودداری شود و معده سبک باشد. همچنین جوشانده سرکه و گل‌سرخ را می‌توان در زمانی که در گوش صدای وزوز می‌آمد، چکاند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: کمی روغن هسته هلو ، روغن بادام یا آب بابونه نیز برای رفع وزوز گوش موثر است و مکمل‌های غذایی که دارای ویتامین A،B و E هستند نیز برای درمان وزوز گوش توصیه می‌شود.

تحقیقات نشان داده ‌درصد بالایی از افرادی که به وزوز گوش مبتلا هستند کمبود ویتامین B١٢ دارند این ویتامین در غلات، موز ، سبزیجات و محصولات لبنی وجود دارد. روغن ماهی، سبزیجات فیبردار و میوه‌هایی مانند پرتقال ، زردآلو ، طالبی و هویج نیز سرشار از ویتامین A هستند که برای رفع این عارضه توصیه می‌شوند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید