درمان ناخن فرورفته در گوشت

0
470

اگر تا به حال با مشکل ناخن فرورفته در گوشت انگشت پا مواجه شده باشید، حتما می‌دانید که چقدر دردناک است. برای از بین بردن این مشکل درمان‌های خانگی زیادی را می‌توانید امتحان کنید، اما اگر احساس میکنید که به نظر یک متخصص نیاز دارید، بهترین راه مراجعه به پزشک عمومی است. با ما همراه باشید تا روش‌های ساده و طبیعی را برای درمان ناخن فرورفته در گوشت بررسی کنیم.

ناخن فرورفته

مراحل دقیق درمان خانگی ناخن فرورفته در گوشت

به گزارش گیاه یاب به نقل از «نیوهلث ادوایزر» ناخن فرورفته در گوشت ممکن است از نظر شما مسألۀ حادی نباشد، اما اگر با عوارض جانبی مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید. در ادامه به چگونگی کوتاه کردن ناخن فرو رفته در انگشت پا اشاره می کنیم:

-ابتدا محل مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک کنید. وقتی با این مشکل مواجه می شوید پوست اطراف ناخن تحریک و ملتهب می شود. بنابراین مهم است که ابتدا با آب و صابون برای جلوگیری از هرگونه عفونت آن را بشویید.

-قبل از کوتاه کردن ناخن، پاهای خود را در آب گرم بشویید. این کار موجب کاهش تورم و راحت کوتاه شدن ناخن می شود.

-توجه داشته باشید که فقط از ابزار استرلیزه برای کوتاه کردن ناخن استفاده کنید. بدین منظور می توانید ابزارتان را در محلول آب گرم و مواد ضد عفونی کننده بشویید و سپس با یک پارچه ی نخی تمام ابزار را خشک کنید.

-ناخن را کوتاه کنید.

برای کوتاه کردن ناخن از ناخن گیر استفاده کنید. حتما ناخن را به صورت منحنی یا بیضی شکل کوتاه کنید. این کار باعث می شود تا ناخن شما به طور طبیعی رشد کند.

سایر درمان های خانگی

سرکه سیب

سرکه سیب برای ناخن فرو رفته در گوشت درمان مناسبی است. خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد التهابی این ماده می تواند به بهبود علائم این مشکل کمک کند. به علاوه به علت اسیدی بودن از عفونت نیز پیشگیری می کند.

*دستور العمل: در یک لگن کوچک نصف فنجان سرکه سیب را به آب گرم اضافه کنید. پایتان را به مدت ۳۰ دقیقه در محلول قرار دهید. سپس انگشتتان را به خوبی خشک کنید. اینکار را سه مرتبه تکرار کنید. همچنین می توانید یک تکه پنبه را به محلول سرکه ی سیب آغشته کنید و به کمک یک بانداژ  آن را روی انگشت آسیب دیده قرار دهید. بعد از دو، سه ساعت آن را بردارید.

نمک اپسوم (منیزیم سولفات)

منیزیم سولفات به نرم شدن پوست اطراف ناخن کمک می کند، که این امر موجب کوتاه شدن راحت ناخن می شود.  همچنین ضدعفونی کننده است و از بروز عفونت جلوگیری می کند.

*دستور العمل: یک قاشق غذاخوری نمک را به آب گرم اضافه کنید. پایتان را به مدت ۳۰ دقیقه در این محلول قرار دهید. بعد از آن پا را خشک کنید. حداقل سه بار در هفته پاها را به مدت نیم ساعت در این محلول قرار دهید.

زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد عفونی کننده است که درمان مناسبی برای این مورد به حساب می آید. زردچوبه به دلیل وجود ترکیبی به نام کورکومین، درد و تورم ناشی از فرورفتگی ناخن در گوشت را کاهش می دهد.

*دستور العمل: با استفاده از نصف قاشق چایخوری زردچوبه و کمی روغن خردل، خمیری بسازید. این خمیر را دور انگشت مورد نظر بطور کامل بزنید و دور انگشت را با بانداژ، کاملا بپوشانید. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز و به مدت چند روز تکرار کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید