درمان ناباروری با طب سنتی

0
1075

جهان داروهای شیمیایی، جراحی ها و پزشکی مدرن هرچند بهداشت، عمر و زندگی با کیفیت را برای انسان امروز فراهم کرده است، اما هنوز هم درمان برخی بیماری ها و مشکلات بشری همچون ناباروری دغدغه ای برای بسیاری از مبتلایان، پزشکان و محققان بوده و هست. ناباروری به دلایل بسیار گوناگونی همچون ابتلا به بیماری، زندگی در شرایط پراسترس و تنش، مصرف غذاها و داروهای شیمیایی و ناسالم و فعالیت در محیط های صنعتی و آلوده ایجاد می شود. در این زمینه نیز توصیه های ارزشمند طب سنتی می تواند به عنوان یک راه حل جایگزین برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار گیرد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان ناباروری

درمان ناباروری با گرده نخل

گرده نخل پودری سفید رنگ است. که از تاره درخت نخل نر گرفته می شود. باغداران با قرار دادن کمی گرده در میان تاره های درخت ماده، درختان ماده را بارور می کنند. در صورتی که عمل ترکیب گرده درخت نر و ماده به طور صحیح صورت نگیرد، میوه حاصله نارس بوده و محصول مرغوب تولید نمی کند.

گرده نخل علاوه بر آنکه سبب تولید محصولاتی مرغوب از درخت جنس ماده از جمله رطب، خرما و … می شودف حکمت دارویی نیز دارد. این گرده در درمان ناباروری اثرات سودبخشی حاصل می کند، البته درصورتی که مشکل خانم و آقا تنها در ضعف تولید اسپرم و تخمک گذاری باشد. از طرفی به دلیل طبع گرم این گرد شفابخش، احتمال اینکه جنسیت نوزاد پسر باشد خیلی زیاد است.

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسیدهای آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت آوری به خصوص بر تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد. اعراب در زمان های قدیم برای درمان ناتوانی جنسی از گرده خرما استفاده می کردند. امروزه کشف هورمون های گونادو تروپین در گرده خرما، استفاده آن را ذدر درمان عقیمی توسط اعراب بدوی تائید می کند، همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است.

نحوه استفاده گرده نخل

نسخه های زیادی در رابطه با گرده نخل برای درمان ناباروری و نازایی وجود دارد از جمله:

*ترکیب دو قاشق چای خوری گرده در دو قاشق غذاخوری عسل در دوره ۴۰ روزه. در خانم ها این دوره چهل روزه بعد از آخرین روز قاعدگی آغاز می شود.

*شیر گاو یک لیوان، گرده نخل یک نخود، شیره خرما دو قاشق، شیره انگور دو قاشق، پودر نارگیل یک قاشق چای خوری، پودر جوز یک نخود، پودر ثعلب قلوه نصف قاشق چایخوری، این مواد را به مدت پنج دقیقه با هم مخلوط کرده و تا چهل شب به جای وعده شام بخورید.

*ترکیب دو قاشق چایخوری در شیر برنج در دوره ۴۰ روزه.

*گرده را تفت داده، داخل کپسول ریخته و روزانه به اندازه یک دانه نخود میل شود.

*ریختن دو قاشق گرده در حلوای چهار قلم. این مواد ترکیبی، گرمی بخش هستند و میل جنسی را افزایش می دهند.

درمان ناباروری

ترکیبی از گرده و حلوای چهار قلم

مواد لازم: داروی گیاهی چهار قلم متشکل از چهار مورد اصلی دارچین، خسرودار، زنجبیل، زردچوبه – آرد گندم بو داده، محلول آب شکر، کمی روغن ترجیحا روغن محلی.

طرز تهیه: ابتدا آرد را داخل ماهیتابه می ریزیم و روی حرارت کم تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود و به رنگ نخوری دربیاید، بعد سه قاشق روغن به آن اضافه می کنیم و مواد مذکور را روی آرد می ریزیم. با اضافه کردن روغن باید این حلوا را رقیق کنیم که قاشق به راحتی داخل ظرف به گردش درآید. با اضافه کردن همه موارد بعد از ۵ دقیقه روی شعله متوسط رو به کم، نصف لیوان محلول آب شکر روی حلوا می ریزیم و به هم می زنیم. بعد از ۵ دقیقه فوری حرارت را خاموش می کنیم، چون نباید زیاد بپزد تا اثرش را حفظ کند. بعد دو قاشق از گرده را داخل حلوا می ریزیم. اکنون حلوای ما آماده است.

طرز استفاده: تا ۴۰ روز آخر صبح ناشتا میل شود. در خانم ها این دوره چهل روزه بعد از آخرین روز قاعدگی آغاز می شود. درباره مواد و داروهای فوق نکته شایان ذکر آنست که طبیعتی بسیار گرم دارند و برای افراد با مزاج گرم بهتر است تحت مشاوره متخصص طب سنتی این عمل انجام شود.

نیک و نو
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید