درمان فشار خون بالا در منزل با چای های گیاهی

0
700

فشار خون بالا یک وضعیت پزشکی بسیار شایع است که طی آن فشاری که جریان خون هنگام ورود، به رگ‌های خونی وارد می کند، بسیار بیشتر از حد معمول است. وقتی رگ‌های خونی و شریان‌های شما به اندازه متسع شوند، فشار کمتری برای حرکت خون در سیستم گردش خون لازم خواهد بود و در نتیجه فشار کمتری هم به سیستم قلبی عروقی شما وارد می‌شود. فشار خون در اثر عوامل زیادی ایجاد میگردد؛ از جمله سطح هورمون‌های استرس، رژیم غذایی، تعادل الکترولیتی، داروها، شرایط زمینه‌ای و ژنتیک. در طول زمان، نیروی اضافی فشار خون باعث ایجاد ترک‌ها و پارگی‌های کوچک در شریان‌ها خواهد شد و همین امر باعث ایجاد محلی مناسب برای تجمع پلاک‌ها می‌شود که تهدیدی جدی برای سلامت قلبی-عروقی انسان است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی درمان فشار خون بالا در منزل با چای های گیاهی بپردازیم.

درمان فشار خون بالا در منزل

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» فشار خون بالا بسیار شایع است و معمولا اصطلاح پزشکی هایپرتنشن (Hypertension) به معنی پر فشاری خون به آن اتلاق می شود. داروهای زیادی برای کنترل فشار خون وجود دارند، اما برای افرادی که درمان های طبیعی را ترجیح می دهند نیز گیاهان زیادی هستند که تاثیر خوبی در پایین آوردن فشار خون دارند.

درمان فشار خون بالا در منزل با چای های گیاهی

چای سبز

این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان ها و اپیگالوتچین است و سریعا فشار وارده بر قلب و عروق شما را کاهش می دهد و در بدن همانند یک رگ باز کن عمل می کند. در واقع چای سبز یکی از بهترین گزینه ها برای درمان فشار خون بالا در منزل است.

چای اولانگ

تحقیقات نشان داده اند چای اولانگ که زیر مجموعه ای از چای سیاه معمولی است، ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی و خواص آرام بخش فراوانی دارد که در ریلکس کردن دستگاه قلبی عروقی بسیار موثر می باشند.

چای بابونه

قرن هاست که بابونه بعنوان یک گیاه آرامبخش شناخته شده و معمولا برای آرام سازی ذهن و بدن قبل از خواب، مصرف می شود. همین خاصیت، آن را برای پر فشاری خون هم مفید ساخته، چون رگ ها و شریان ها را نیز آرام می کند. خاصیت رگ گشایی بابونه آن را به یک گزینه ی عالی برای درمان فشار خون بالا در منزل تبدیل کرده است.

چای سیر

سیر سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات سولفوریک است که تاثیرات حفاظتی از قلب و عروق را به دنبال دارند. چون التهاب در شریان ها و رگ های خونی را کاهش داده و در نتیجه فشار خون را پایین می آورند و خطر بیماری های کرونری و سکته های قلبی را می کاهند.

چای گزنه

از بخش های مختلف گیاه گزنه برای درمان های طبیعی استفاده می شود اما وقتی برگ های آن را دم کنید، از حالت زبری و خارش آوری که دارند خارج شده و یک دمنوش ضد التهاب درست می شود که در آرام سازی بدن و درمان علائم فشار خون بسیار موثر است.

چای پوئر

این چای نه تنها سطوح فشار خون را با خاصیت رگ گشایی که دارد کاهش می دهد، بلکه می تواند میزان کلسترول بدن را نیز کم کند. این چای دو منظوره بوده یعنی هم به سلامت قلبی کمک می کند و هم خطر تصلب شرایین و حملات قلبی را می کاهد.

چای بامیه

چای بامیه که به آرام کنندگی معروف است، می تواند فشار خون را کاهش داده و سطح هورمون های استرس را در بدن شما پایین بیاورد و به این ترتیب فشار وارده بر سیستم قلبی عروقی کاهش خواهد یافت.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید