درمان شل شدن پوست شکم بعد از زایمان

0
651

تبریک می‌گوییم؛ با موفقیت تمام فشارها و مشکلات ۹ ماهه بارداری را تحمل کردید و فرزندتان را به سلامتی به دنیا آوردید. همانطور که می‌دانید بارداری منجر به تغییرات بزرگی در بدن می‌شود و بعد از زایمان، برخی از این تغییرات با شما باقی می‌مانند. شل شدن پوست شکم یکی از این موارد است که بسیاری از مادران از این مشکل گلایه می‌کنند.

شل شدن پوست شکم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تاپ۱۰هوم‌رمدیز» بعلت رشد مداوم جنین در رحم، پوست ناحیۀ شکم همواره در طول ۹ ماه در حال کش آمدن است. همچنین افزایش وزن در بارداری بسیار رایج بوده و می‌تواند باعث شدت یافتن شلی پوست در نواحی شکم، کمر و بازوها شود.

برای رهایی از پوست شل بعد از زایمان، باید صبور باشید. عواملی مانند ژن، ساختار استخوانی و اضافه وزنی که دارید بر روی سرعت این فرآیند نیز تاثیر می‌گذارند. خوشبختانه روش‌های ساده و فراوانی برای درمان شل شدن پوست شکم بعد از زایمان وجود دارد. در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.

آرام‌آرام وزن کم کنید

کاهش وزن یکی از بهترین روش‌ها برای خلاص شدن از پوست شل شکم می‌باشد. اما باید بر کاهش وزن آرام تمرکز داشته باشید تا این امکان را به پوست‌تان بدهید که زمانِ مناسبی را برای بازیابی و بدست آوردن قابلیت ارتجاعی‌اش داشته باشد.

وقتی با سرعت بالایی اضافه وزن بارداری را از بین می‌برید، زمانی برای بازیابی پوست‌تان نخواهید داشت، و این به بدین معناست که چربی و عضله را با هم از دست می‌دهید. از دست دادن عضلات سبب می‌شود که وضعیت شل بودن پوست وخیم‌تر شود. پوست ما برای اینکه سفت و محکم باشد، به عضله نیاز دارد.

برای کاهش وزن مناسب، باید هدف‌تان طوری باشد که هفته‌ای بین نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید.

ورزش منظم

بعد از زایمان ممکن است بدنتان ضعیف باشد، اما باید سریعا بعد از آماده شدن بدن‌تان ورزش را شروع کنید. البته نیازی نیست خیلی به خودتان سخت بگیرید؛ می‌توانید از تمرین‌های سبک و ساده مانند قدم زدن با فرزندتان در محله‌تان استفاده کنید و یا برخی از حرکات یوگا را انجام دهید.

با پزشک‌تان مشورت کنید و در صورت موافقت او، تمرین‌های قدرتی را آغاز کنید. از تمرین‌های استفاده کنید که به طور مستقیم عضلات شکم را درگیر می‌کنند، مانند دراز نشست، شکم دوچرخه، پلنک و ساید بریدج.

ماساژ روزانه با روغن

پوست شل شده را به صورت روزانه با روغن ماساژ دهید تا چرخش خون‌ افزایش پیدا کند. چرخش خون مناسب به بهبود وضعیت و لطافت پوست کمک می‌کند. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، قبل از رفتن به حمام پوست‌تان را ماساژ دهید و سپس با آب ولرم حمام کنید.

-مقدار روغن زیتون یا روغن نارگیل گرم را بر روی پوست شل شده بمالید. با حرکات آرام اما محکم روغن را بر روی پوست ماساژ دهید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا حاوی خواص طبیعی سفت‌کنندۀ پوست می‌باشد که برای درمان شل شدن پوست بعد از زایمان بسیار مفیدند. اسید مالیک موجود در آلوئه ورا به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند. همچنین این گیاه یک مرطوب‌کنندۀ طبیعی بوده که باعث چرب شدن پوست نمیشود.

۱.ژل موجود در برگ گیاه را خارج کنید.

۲.ژل را بر روی پوست بمالید.

۳.بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست بماند.

۴.با آب ولرم پوست را بشویید.

۵.این کار را روزی یکبار انجام دهید.

گلاب

یک روش ساده برای درمان شل شدن پوست شکم استفاده از گلاب است. گلاب یک قابض طبیعی است، یعنی به سفت شدن پوست شل شده کمک می‌کند و همچنین باعث شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود.

-قبل از خواب شبانه، مقداری گلاب را بر روی پوست شل شده بمالید.

-همچنین می‌توانید یک فنجان از گلاب را با ۱ قاشق‌غذاخوری آب لیمو و ۱ قاشق‌غذاخوری روغن بادام ترکیب کنید. این ترکیب را به آرامی بر روی پوست ماساژ دهید. هفته‌ای چند مرتبه اینکار را تکرار کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: top10homeremedies.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید