درمان سلولیت با روش های طبیعی

0
433

بسیار از افراد از فرورفتگی و برآمدگی هایی که در پوست شان وجود دارد، شاکی هستند. دیدن گلوله هایی که قسمت پشت وداخل بازوها و ران دیده می شود برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. تجمع این گلوله ها  تنها در افراد چاق نیست و افراد لاغر هم ممکن است برآمدگی و فرورفتگی در بدن خود داشته باشند. راه حل های زیادی برای فرار از این مشکل وجود دارد. شاید نتوان به طور قطعی راهی برای فرار از این مشکل به افراد پیشنهاد داد اما با مصرف برخی غذاها و انجام برخی ورزش ها می توان تا حد زیادی این تجمع چربی ها را کاهش داد. برخی از روش هایی را که سلولیت ها را فراری می دهند با هم مرور می کنیم.

سلولیت

سلولیت چیست

سلولیت به تجمع بد شکل چربی ها گفته می شود که در سوخت و ساز آن ها اختلال به وجود آمده است.

این چربی ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می کنند که این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است. سلولیت تنها در خانم هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند وجود ندارد، بلکه زنان لاغر با آن هایی که وزن ایده آلی دارند ممکن است سلولیت داشته باشند

تقریبا ۸۵ درصد خانم های بالای ۲۰ سال در سراسر دنیا با هر نژاد و رنگی از رسوب نا خواسته این چربی های شکایت دارند.

چه میوه هایی بخوریم

مصرف میوه های تازه و سبزی های برگ سبز بسیار مفید است. میوه های تازه و سبزی هایی که مواد معدنی، فیبر و فیتو کمیکال ها ( رنگ دانه های گیاهی ) دارند به پاکسازی بدن و زدودن سم های ذخیره شده در آن کمک می کنند. در یک رژیم غذایی ضد سلولیت باید سم زدایی وجود داشته باشد که میوه ها و سبزی های آنتی اکسیدان هایی دارند که برای این کار مفید هستند.

رژیم سلولیت باید شامل میوه ها و سبزی هایی چون پرتقال، سیب، قره قاط، زغال اخته، شاه توت، گیلاس ، انبه، گریپ فروت، توت فرنگی، تمشک، اسفناج، گوجه فرنگی، هویج، فلفل دلمه ای، رازیانه و… باشد.

سم زدایی کنید

آب نیز به کاهش سلولیت ها کمک فراوانی می کند، آب باعث دفع نمک های اضافی بدن می شود، نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند خیلی سریع مقدار سموم بدن را کاهش دهد و علاوه بر نوشیدن آب  مصرف میوه های غنی از آب نیز بسیار موثر است.

مثلا هندوانه که حدود ۹۰ درصد آن آب است و چون کالری کمی دارد ( ۴۶ کالری در هر فنجان ) می توانید بدون نگرانی از چاق شدن آن را مصرف کنید.

میوه های دیگری چون انبه  هم به این دلیل که شمال ویتامین A و C ( آنتی اکسیدان اساسی ) است و می توانید به سفتی پوست کمک کند.

آیا را پیشگیری دارد

هیچ راه قطعی برای جلوگیری از ابتلاء به سلولیت وجود ندارد ولی این توصیه عمومی وجود دارد که از افزایش وزن خودداری کنید، زیرا زمینه بروز سلولیت در افراد چاق به مراتب بیشتر است.

همانطور که می دانید جلوگیری از افزایش وزن با ترکیب تغذیه سالم و ورزش امکان پذیر خواهد بود. در انتخاب ورزش مناسب نیز باید ترکیب ورزش های هوازی و مقاومتی استفاده قرار گیرد. در انجام تمرینات ورزشی حرکات کششی گرچه ضروری است ولی شما در این رابطه راه درازی در پیش دارید تا بتوانید استحکام و مطلوبیت بافت پوست خود را حفظ کنید.

آیا کاهش وزن به بهبود سلولیت ها کمک می کند

کاهش وزن و انجام تمرینات کششی در ماهیچه های پا، را و کفل می تواند سبب اطلاح شکل خلل و فرج های ظاهری پوست شود و البته باید گفت، انجام ورزشی کششی سنگین در کوتاه مدت تغییرات آنچنانی را به دنبال نخواهد داشت، زیرا معمولا با دردهای اسکلتی به ویژه در ناحیه کمر همراه خواهد بود.

از طرف دیگر، فواید کاهش وزن از طریق رژیم غذایی به تنهایی، بدون انجام فعالیت بدنی منظم خیلی محدود است، هرچند که بعد از کاهش وزن، برجستگی سلولیت کمتر می شود ولی به طور کامل محو نمی شود.

سیب سبز

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید