درمان سریع جوش با طب سنتی

0
467

جوش مشکلی پوستی است که افراد زیادی از آن رنج می‌برند و همواره به دنبال روش‌های ساده و موثر برای رفع جوش‌ها می‌باشند. عوامل مختلفی در بروز جوش نقش دارند که از شایع‌ترین آنها می‌توان به رژیم نامطلوب، استرس و اضطراب، دورۀ بلوغ و مشکلات هورمونی اشاره کرد. شما می‌توانید برای درمان سریع جوش ، از نسخه‌های طبیعی و سنتی که در ادامه معرفی می‌کنیم بهره ببرید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان سریع جوش

درمان سریع جوش با معجون گیاهی

برای این منظور باید یک واحد عرق یونجه را با یک واحد عرق کیالک یا کاسنی، یک واحد عرق خارشتر و یک واحد آب مخلوط کنید و روزانه ۲ مرتبه (عصر و شب) از این ترکیب بنوشید.

زرشک کوهی و عناب

برای رفع جوش‌ها به کمک ترکیب زرشک کوهی و عناب باید نخست۲۰۰ گرم عناب و ۲۰۰ گرم زرشک کوهی را به خوبی بشویید سپس آنها را بکوبید و داخل یک ظرف پلاستیکی بریزید؛ حدود ۲ لیتر آب به آن اضافه و ترکیب حاصل را در یخچال نگهداری و پس از حدود ۱۰ ساعت، روزانه ۲ لیوان از آب آن را میل کنید.

مصرف این ترکیب برای افرادی که فشارخون پایین دارند، ممنوع است.

ماسک عسل و دارچین

برای تهیه ماسک دارچین و عسل به ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای‌خوری دارچین نیاز دارید. این ماسک را بر روی جوش‌ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید. سپس آن را بشویید و صورت خود را خشک کنید.

ماسک پوست پرتقال

برای تهیه ماسک پوست پرتقال باید پوست خلال‌شده ۲ عدد پرتقال و آب را مخلوط کنید و آن را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بر روی جوش‌ها قرار دهید. سپس پوست خود را با آب به خوبی بشویید و با استفاده از کِرِم، مرطوب کنید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید