درمان روزنه های پوست با این روش‌ها

0
638

منظور از روزنه های پوستی همان منافذ هستند که معمولا بر روی پوست صورت پدیدار میشوند. اغلب افراد به دنبال این هستند که با روشهای مختلف این منافذ را به طور کاملا ببندند، اما این کار درست نیست. برای درمان روزنه های پوست بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که با استفاده از مواد مناسب آنها را کوچک کنید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان روزنه های پوست

همایون مژدهی آذر جراح و متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به اینکه روزنه یا همان منافذ پوستـی در حقیقت محل خـروج چربـی از غدد چربی است، اظهار داشت: در برخی افراد که این غدد تا حدودی فعال است و پوست چـربی دارند می توان این منافذ را مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه در پوست صورت همه افراد این منافذ وجود دارد، گفت: نبایـد هـیچـوقـت به فکر بستن این منافـذ بود، چـون با بستن این منافـذ محـل خـروج این غـدد نیز بسـته شـده و باعـث ایجاد جـوش صورت می شوند که البته به اشتباه در جـامعه مرسوم است این منافذ را می بندند ولی در حقیقت اینگونه نیست.

این متخصص پوست با بیان اینکه روشهایی وجود دارد که می توان این منافذ را غیر رویت کرد تا به راحتی دیده نشوند، تصریح کرد: وقــتی ترشحات چــربی در این منافــذ وجود داشته باشند به علت اکسیده شدن؛ مواد چربی در این منافذ تیره دیده می شود و راحـت ترین روش این است که این ترشحـات چــربی را به وسـیله شست و شو از بین برد که شستن مکرر با صابونهای ضد جوش به این امر کمک می کنند.

مژدهی آذر یاد آور شد: با استفاده از کرم و ژلهای حاوی AHA که مقداری لایه برداری می کنند می توان این منافـذ را غـیر رویـت کرد که البته روشـهای دیگری از جمله میکرودرم ابریشم و لایه برداری با لیزر نیز وجود دارد.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید