درمان درد زانو با این ورزش ها

149

زانو درد ممکن است در موارد شدید بسیار آزاردهنده و مشکل‌ساز باشد و اجازه ندهد تا حتی کارهای ساده‌ای مثل راه رفتن و پیاده روی را انجام دهید. خوشبختانه برای درمان درد زانو ، ورزش‌هایی وجود دارند که میتوانند به کاهش درد و فشار مفاصل زانو کمک کنند. اما حتما قبل از انجام این حرکات ورزشی با متخصص و فیزیوتراپیست مشورت کنید تا خدایی نکرده باعث مصدومیت خود و وخیم‌تر شدن درد زانویتان نشوید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان درد زانو

توجه داشته باشید انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و پربرخورد، در افرادی که زانوهای ضربدری دارند، یعنی زانوها به سمت داخل انحراف پیدا کرده یا زانوهای پرانتزی دارند و زانوهایشان متمایل به خارج است، می‌تواند احتمال آسیب و ساییدگی غضروف‌ها را نسبت به کسانی که زانوهای طبیعی دارند بسیار بیشتر کند. این افراد برای اصلاح وضعیت زانوی خود نسخه‌های تمرین درمانی ویژه‌ای را از فیزیوتراپیست‌ها دریافت می‌کنند و به صورت دوره‌ای با اندازه‌گیری زاویه انحراف زانو، پیشرفت درمان درد زانو خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

امروزه مکمل‌های دارویی بسیاری در بازار با هدف کمک به بهبود غضروف مفاصل در بازار وجود دارد که ممکن است بتوانند تا حدی روند تحلیل غضروف‌های مفصلی را کند کنند و مشکلات بیماران را کاهش دهند.

در اینجا به چند مورد از تمرین‌های کششی و تقویتی که منجر به بهبود توازن میان عضلات اطراف زانو و کاهش فشار از روی غضروف مفصلی آن می‌شوند، می‌پردازیم. توصیه می‌شود در صورتی که با هر یک از تمرینات درد یا تورم در مفصل مشاهده شد، انجام تمرین را متوقف کرد و با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید .

درمان درد زانو با این ورزش ها

در این نوع ورزش از بیمار می‌خواهیم با زانوی صاف، عضله جلوی ران را منقبض و سپس آزاد کند و این کار را ۵۰ مرتبه تکرار کند. سه بار در روز انجام این تمرین می‌تواند بسیار مفید باشد. بررسی‌ها نشان داده این تمرین خصوصا در کسانی که از درد زانو رنج می‌برند می‌تواند بسیار مؤثر و تسکین‌دهنده باشد.

همچنین بخوانید :  ریکاوری از اصول ضروری ورزش

در تمرین بعد از بیمار می‌خواهیم در حالی که به پشت خوابیده، پا را با زانوی صاف بالا بیاورد، شش ثانیه نگه دارد و بعد پایین بیاورد. ۲۰ حرکت شش ثانیه‌ای، سه بار در روز برای انجام این حرکت توصیه می‌شود.

یک رول حوله را زیر زانو قرار می‌دهیم و از بیمار می‌خواهیم در حالی که زانوی خود را به حوله فشار می‌دهد، پاشنه را از روی تخت بلند کند. ۲۰ حرکت شش ثانیه‌ای، سه بار در روز برای انجام این حرکت بسیار مناسب است .

یک بالش را دو لایه کرده، در حالی که زانوها خم هستند آن را میان زانوها گذاشته و از بیمار می‌خواهیم زانوهایش را به بالش فشار دهد، شش ثانیه نگه دارد و سپس رها کند. ۲۰ انقباض شش ثانیه‌ای، سه بار در روز برای انجام این تمرین توصیه می‌شود .

بیمار به پشت خوابیده در حالی که زانوی دیگر صاف است، از او می‌خواهیم با هر دو دست بالای ساق را بگیرد و پا را طوری با زانوی صاف بالا بیاورد که در ناحیه پشت ران احساس کشش کند. ده کشش ده ثانیه‌ای، سه بار در روز، تعداد مناسبی برای مؤثر واقع شدن این تمرین است.

جام‌جم‌آنلاین
درمان درد زانو با این ورزش ها
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید